Naga MarketsNotowania cukru ponownie pną się w góręWzrosty na rynku Cukru przeniosły się z interwału dziennego na tygodniowy.

Cukier coraz droższy

Wyjście powyżej ceny 13.70, która była kolejnym dziennym oporem, niesie za sobą określone konsekwencje.

Zielona  linia trendu został w tyle, po serii kolejnych białych świec. Trudno nie zauważyć, że Sugar pokonał także dwie średnie kroczące. O ile z wolniejszą MA50 (czerwona) cena wielokrotnie przecinała się, to po raz pierwszy od trzech lat wykres potkał się z MA200. Fakt, że obie średni pozostały w tyle sugeruje potencjalną trwałą zmianę trendu. W przypadku dwóch MA, należy poczekać jeszcze na ich skrzyżowanie się, co ugruntuje pozycje popytu w kreowaniu kształtu wykresu Cukru.

Najbliższy opór to cena 15.30 centa, a niebieska przerywana linia staje się wsparciem. Taką funkcję pełniła już  przeszłości w roku 2017 wiec może i tym razem będzie podobnie.

Silne wzrosty zmusiły wskaźnik RSI to zbliżenia się do wartości 70 punktów. Sam tendencja wzrostowa jest utrzymana na tym oscylatorze, ale rośnie prawdopodobieństwo pojawienia się korekty. Ponieważ fal wzrostowa jest niemal jednorodna od poziomu 9.20 centa, kiedy utworzony został nowy dołek, to należy się liczyć z większymi rozmiarami przeceny na tym towarze.  Kolejnym kandydatem jest wiec cena 11.50. Dotarcie w te obszary będzie wymagało kilku tygodni, choć w marcu tego roku wystarczyły tylko trzy czarne świece. Jest to raczej wyjątek niż reguła, ale opór 15.30 wydaje się być solidna baza dla podaży.

Autor poleca również: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here