Naga MarketsPiątek był kolejnym dniem, w którym pełną kontrolę nad rynkiem posiadała strona podażowa. Na wynikach warszawskiego parkietu ciążyły przede wszystkim dwie spółki, które jeszcze do niedawna były wymieniane wśród spółek najbardziej wspierających notowania WIG20 – CD Projekt oraz Allegro. Po części duża wyprzedaż powyższych walorów jest reakcją na przecenę spółek z amerykańskiego sektora technologicznego po opublikowaniu mieszanych wyników za 3Q’20.

Akcje CD Projekt i Allegro ciążyły na wynikach warszawskiego parkietu

Notowania CDR straciły w piątek 5,25%, dodatkowo napędzane wciąż gorąco komentowaną kwestią przesunięcia premiery gry Cyberpunk 2077 na grudzień, o czym spółka poinformowała we wtorek po sesji. Od sierpniowego szczytu w okolicach 460 zł, notowania CD Projekt spadły już o niespełna 30%, co wskazuje iż część rynku mogła wyceniać niniejszy scenariusz już wcześniej. Notowania akcji Allegro znajdują się już natomiast blisko 20% poniżej historycznego szczytu.

Te artykuły również Cię zainteresują

W powyższym przypadku okolice poziomu 100 zł, które zostały osiągnięte we wtorek i zbiegły się z uzyskaniem wyceny spółki na poziomie 100 mld zł, zadziałały dla inwestorów jako swoisty opór, wzbudzając obawy o możliwość utrzymania tak wysokiej wyceny, co zaktywizowało posiadaczy akcji do realizacji zysków. Ostatecznie WIG20 stracił 1,74% i doszedł do poziomu 1500 pkt, czyli najniższego od początku kwietnia br.

Z technicznego punktu widzenia powyższy poziom jest tożsamy z zniesieniem 61,8% fali wzrostowej z okresu marzec – lipiec, co dla części inwestorów wyznacza lokalne wsparcie. Niemniej jednak należy mieć na uwadze, iż obecnie notowania w Warszawie są nie tylko pod wpływem lokalnych czynników, lecz przede wszystkim pod wpływem wzrostu globalnej awersji do ryzyka.

Umocnienie amerykańskiego dolara dodatkowo nie sprzyja napływom na rynki wschodzące. Na koniec tygodnia za jednego amerykańskiego dolara trzeba było zapłacić 3,95 zł – najwięcej od pierwszej połowy lipca. Największe zmiany widać jednakże na parze EUR/PLN, gdzie w czwartek notowania osiągnęły szczyt na poziomie 4,64 zł za jedno euro, co oznacza największą słabość polskiej waluty względem euro od 2009 roku.

Oczekiwania co do dzisiejszej sesji

Kontrakty terminowe na DAX30 i S&P 500 wskazują na neutralne otwarcie w pierwszą sesję listopada. Z jednej strony koniec piątkowej sesji wskazał na chęć formowania lokalnych minimów na części indeksów, a z drugiej otoczenie pozostaje ściśle negatywne. W Europie kolejne państwa wprowadzają lockdowny, a w Stanach Zjednoczonych poza kwestią pandemii obecnie kluczowy pozostaje wynik wyborów prezydenckich, które oficjalnie mają miejsce w dniu jutrzejszym.

Notowania ideksów (ostatnie 12-mcy)

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here