Naga MarketsNotowania CD Projekt runęły w dół! Akcje producenta Cyberpunk najtańsze od marcaAkcje CD Projekt w poniedziałek rano osunęły się nawet do 226 zł, co oznacza, że tak tanie nie były od pandemicznego krachu z 2020 roku, gdy na zaledwie trzy sesje potaniały do tak niskich poziomów. Słabość notowań waloru wynika z szeregu informacji: opóźnienia patcha zapowiedzianego na luty, nowej rekomendacji od Ipopema oraz informacji o wpływie ataku hakerskiego na działanie spółki.

  • Ostatni raz akcje CDR na poziomie 230 zł były 16 marca 2020 roku
  • Pod koniec stycznia nagły napływ kapitału spekulacyjnego wywindował kurs polskiego studia w górę do 376,50 zł.
  • Od tego czasu, notowania runęły w dół o aż 38%

Kurs akcji CD Projekt na 12-miesięcznych minimach

CD Projekt ma w ostatnich tygodniach spore problemy. Na początku stycznia poznaliśmy plany spółki związane z wydaną 10 grudnia 2020 roku grą Cyberpunk 2077, która jest największym dotychczasowym tytułem wyprodukowanym przez polskie studio.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wedle zapowiedzi, w styczniu i lutym miały być wydane dwa patche do gry. Ten pierwszy ujrzał światło dzienne zgodnie z terminem, ale spółka zawiodła oczekiwania graczy w przypadku tego drugiego, który w lutym opublikowany nie został.

Notowania CD Projekt runęły w dół! Akcje producenta Cyberpunk najtańsze od 12 miesięcy
Notowania CD Projekt. Źródło: tradingview.com

Chociaż bardzo chcieliśmy opublikować Patch 1.2 do “Cyberpunk 2077” zgodnie z opublikowanym wcześniej harmonogramem, ostatni cyberatak na infrastrukturę IT i duża skala samej aktualizacji sprawiły, że niestety do tego nie dojdzie. Będziemy potrzebować więcej czasu. – stwierdzili 26 lutego przedstawiciele spółki.

Przesunięciu uległa także data publikacji raportu finansowego, z 30 marca na 19 kwietnia.

– Zmiana daty publikacji sprawozdań jest skutkiem ataku hakerskiego, którego celem była spółka i wiążącym się z tym czasowym ograniczeniem dostępu do jej zasobów wewnętrznych. Ograniczenie dostępu wynikało między innymi z konieczności odtworzenia wspomnianych zasobów informatycznych spółki, przeprowadzenia analizy przyczyn i skutków ataku oraz wprowadzenia zmian w funkcjonowaniu infrastruktury spółki. – stwierdziła spółka w komunikacie z 26 lutego.

Zobacz również: Jak kupić akcje CD Projekt w Plus500?

Do tego dochodzi jeszcze rekomendacja przez analityków Ipopema Securities, według której cena docelowa została obniżona z 380 zł aż do 230 zł. Głównym powodem redukcji prognoz jest słaba sprzedaż Cyberpunka. Wcześniej, przewidywali oni sprzedaż na poziomie 25 mln sztuk w 2020 r. i 10,3 mln w 2021 roku. Teraz jednak zakładają niższy wynik 16 mln i 9 mln sztuk.

– Premiera gry ‘Cyberpunk 2077’ zademonstrowała wysoki potencjał drzemiący w tytule, jednakże jednocześnie ukazała jak dużym wyzwaniem jest wyprodukowanie nowatorskiej gry AAA. Recenzje graczy wskazują, iż gra nie dorównała oczekiwaniom przed nią stawianym, przede wszystkim pod kątem ogólnej jakości produkcji. – stwierdzili analitycy Ipopema Securities.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: wartosc dolara | jsw analiza | bitcoin kurs wykres | notowania pkn orlen | eur usd kurs | euro kurs online |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here