Notowania brytyjskiego funta testują 4,99 PLN. Ważny moment dla pary GBP/PLNKurs funta szterlinga wobec polskiego złotego dość szybko spada do zakresu ważnego dla pary wsparcia cenowego. W tym momencie widać próbę obrony wykresu przed dalszymi spadkami na zakresie 4,99 PLN – czyli wspominanego ważnego wsparcia podczas ostatnich analiz pary walutowej GBP/PLN. Łatwo zatem domyślić się, że wiele zależeć będzie teraz od tego w jaki sposób para zachowywać się będzie na tym zakresie. Odreagowanie pary GBP/PLN widoczne będzie jedynie w momencie utrzymania się zakresu, zaś dalsze spadki funta szterlinga będą możliwe po przełamaniu zakresu wsparcia.

  • Funt szterling wobec polskiego złotego spada do zakresu wsparcia cenowego
  • Teraz wiele zależeć będzie od tego jak zachowywać się będzie para GBP/PLN na wsparciu
  • Jeśli wsparcie zostanie przełamane, oczekiwać będzie można zejścia nawet do 4,91 PLN
  • Zaś utrzymanie się zakresu może dać szansę funtowi na kolejne podbijanie powyżej 5 PLN

Funt szterling w ważnym miejscu – oczekiwanie na dalsze reakcje pary GBP/PLN na wykresie H4

W ten sposób rozpoczyna się właśnie środowa sesja handlowa na funcie szterlingu wobec polskiego złotego. Wczesne jeszcze godziny rynku pokazują, że GBP/PLN testuje wsparcie na poziomie 4,99 PLN i wiele zależeć obecnie będzie od tego w jaki sposób para zachowa się na wsparciu. Przełamanie tego zakresu spowodować może powrót do starych rejonów – w tym w pierwszej kolejności re-test zakresu 4,91 PLN. Jest to kolejne ważne wsparcie, które ma na swojej drodze funt szterling.

Dopiero jednoznaczne utrzymanie się zakresu 4,99 PLN da sygnały do dalszych wzrostów – w tym ponownie przekroczenie zakresu 5 PLN. Wszystko obecnie wskazuje jednak na tę pierwszą opcję, dlatego warto być ostrożnym jeśli chodzi o dalsze ruchy wzrostowe na parze.

wykres Kurs funta GBPPLN H4 21.10.2020
Kurs funta GBPPLN H4 21.10.2020

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here