Naga Markets

Notowania brytyjskiego funta rosną do 4,92 PLN. GBP/PLN przełamuje impas oporuKurs funta szterlinga wobec polskiego złotego podczas czwartkowej sesji handlowej dociera do ważnej strefy. Po raz pierwszy od dawna rynek GBP/PLN wybija zakres górnego ograniczenia – ważnego oporu i dociera do zakresu 4,92 PLN. Taka sytuacja może być dalej wykorzystywana przez obóz byków, wyciągając teraz ruch jeszcze do kolejnego celu, jakim zdecydowanie jest zakres 4,95 PLN. Jednak czy faktycznie strona popytowa na rynku funta szterlinga będzie na tyle silna? Spójrzmy na wykres H4 pary GBP/PLN.


Kurs funta szterlinga w końcu zbiera siły na wybicie oporu – para GBP/PLN na wykresie H4

  • Funt szterling wobec polskiego złotego w końcu wyłamuje ważny poziom oporu
  • Obecne rynek GBP/PLN dociera do dawno nieodwiedzanej strefy 4,92 PLN
  • Szansa na dalsze podtrzymanie obecnego sentymentu jest relatywnie duża
  • Rynek podczas kolejnych sesji ma szansę na strzelenie zakresu 4,95 PLN

Kolejna sesja handlowa na funcie szterlingu w końcu pokazuje przełomowy krok – od dawna strefa nie do pokonania, czyli zakres 4,90 PLN została w końcu przełamana. W tym wypadku skutkuje to dalszym wzrostem, obecnie – pisząc analizę dla pary GBP/PLN do zakresu 4,92 PLN. Wszystko obecnie wskazuje na możliwość podtrzymania takiego sentymentu wzrostowego, w tym również do osiągnięcia zakresu 4,95 PLN. Jak pokazuje często historia, wydostanie się powyżej lub poniżej ważniejszej strefy zwykle powodowało mocniejszy ruch, dlatego osoby zainteresowane handlem na parze mogą oczekiwać dalszego ruchu.Obecnie ciężko jednak może być z dołączeniem do pozycji długich, na ruch do zakresu 4,95 PLN. Jedynie jeśli rynek wygenerował by niewielki ruch korekcyjny z re-testem zakresu 4,90 PLN może dać szanse na szukanie odpowiedniego sygnału zakupowego na parze GBP/PLN.

wykres Kurs funta szterlinga GBPPLN H4 27.08.2020
Kurs funta szterlinga GBPPLN H4 27.08.2020Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here