Naga MarketsNotowania Brent zbliżone do ceny 45 USDZmienność na ropie Brent spadła do jednych z najniższych wartości. Ostatni podobny przypadek, kiedy ATR był w okolicach 1 dolara, miał miejsce w czwartym kwartale ubiegłego roku, co było zapowiedzią ogromnych spadków na tym surowcu.

Brent tworzy formację klina

Notowania zbliżyły się do ceny 45$, czyli poziomu gdzie w marcu tego roku pojawiła się duża luka spadkowa. Kształt wykresu podobny jest do formacji klina. W wybranych przypadkach możne to być formacja odwrócenia aktualnej tendencji. Szczególnie znawcy teorii fal Elliotta mogą zinterpretować aktualną sytuację na Brent, jako zapowiedz powrotu do najbliższego wsparcie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Na interwale dziennym pozostaje mim żółta strefa 36$.

Wskaźniki znajdujące się pod wykresem generują różne sygnały. Stochastic już trzykrotnie próbował opuścić strefę wykupienia, jednak nie wygenerowało to większej serii czarnych świec.

RSI ze względu na małą zmienność porusza się poziomo, choć blisko strefy wykupienia. Jedyne co można z niego wyczytać to utrzymanie się we wzrostowej tendencji. Przełamanie zielonej linii trendu mogłoby być zapowiedzią zmiany aktualnego sentymentu.

Podsumowując, odbicie od oporu 44$, gdzie znajduje się 50% zniesienie Fibonacciego, to zaproszenie do rozbudowania korekty. Szczególnie w przypadku zamknięcia marcowej luki, taki wariant nabiera większego znaczenia.

Jeżeli opór nie wytrzyma i zostanie przełamany, to kolejnym przystankiem może być równy poziom 50$.

Autor poleca również: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here