Naga MarketsNotowania jednej z największych polskich kopalni węgla skorzystały z hossy, która nadeszła w drugiej połowie roku na rynki surowcowe, a także dzięki poprawie nastrojów na całej warszawskiej giełdzie. Teraz walory Bogdanki zmagają się z ważnym oporem – od wyniku testu tej strefy będzie zależeć, czy dojdzie do korekty dotychczasowego rajdu.


Po przetestowaniu dolnego ograniczenia kanału wzrostowego oraz przebiciu strefy oporu wypadającej przy 72,60 PLN, byki zaatakowały poziom 81,20 PLN, który jeszcze w 2015 roku służył za istotne wsparcie. W tym miejscu widać, iż impet strony popytowej słabnie.

Jeśli podaż wyborni tę strefę, to zgodnie z sekwencją powinniśmy zobaczyć re-test najbliższego wsparcia (poprzedniego oporu) – w przypadku wytworzenia się tam nowego wyższego dołka popyt powinien ponownie odzyskać wigor i wtedy prawdopodobnie zobaczymy wznowienie marszu na północ. W przeciwnym wypadku może dojść do wybicia notowań z kanału wzrostowego. Niemniej jednak na tę chwilę więcej argumentów mają po swojej stronie byki.

Inwestuj w realizację wzrostów lub spadków polskich spółek – sprawdź ofertę akcji syntetycznych i czym różnią się od normalnych CFD!

Dom Maklerski BDM ostatnio utrzymał rekomendację „kupuj” dla walorów spółki Bogdanka. Jednakże podwyższono ich cenę docelową z 32,8 PLN aż do 89,49 PLN, co daje około 10 PLN potencjału wzrostowego w stosunku do bieżącej wyceny rynkowej.

Wszystkie analizy przygotowywane przez zespół X-Trade Brokers dla portalu Comparic.pl możesz śledzić pod tym linkiem!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here