Notowana funta szterlinga po 5,10 PLN. GBP/PLN decyduje się nadal atakować górne ograniczeniaW tym momencie widocznie kurs funta szterlinga wobec polskiego złotego atakuje ponownie górne ograniczenia. Para walutowa GBP/PLN zatem podchodzi do zakresu 5,10 PLN i daje szansę na utrzymanie się w tym rejonie generując podczas kolejnych sesji dalszy sygnał zakupowy – sięgający stref ostatnio testowanych już. Mowa o poziomach takich jak 5,13 PLN oraz 5,14 PLN. Jednak w ostatnim czasie również na rynku generowanych było wiele fałszywych sygnałów – dlatego dobrze będzie uważać podczas handlu i skupiać się na silniejszych sygnałach do handlu.

  • Kurs funta szterlinga nadal pozostaje w górnych ograniczeniach wobec polskiego złotego
  • Para walutowa GBP/PLN nie daje za wygraną z dalszymi wzrostami
  • Zdaje się, że powrót powyżej 5,10 PLN może dać momentum wzrostowe
  • Pytanie jednak brzmi, czy to nie jest kolejny fałszywy sygnał jakich wiele było poprzednio

Notowania funta szterlinga pozostają powyżej 5,10 PLN podczas nowego tygodnia handlowego

Rynek funta szterlinga podczas poniedziałkowej sesji dociera do zakresu 5,10 PLN i wszystko póki co wskazuje na możliwy ruch w zakres 5,13 – 5,14 PLN. Choć poprzednio rynek generował pierwsze sygnały spadkowe – chociaż bez ostatecznego potwierdzenia, to obóz byków wybronił się przed tym faktem. Zdaje się, że wiele w ostatnim czasie fałszywych sygnałów było generowanych – a obecnie warto będzie przyglądać się, czy wrażenie o ruchu wzrostowym nie będzie jednym z nich. Dlatego też tylko utrzymanie poziomu 5,10 PLN może sprawić, że R:R dla handlu na pozycje długą będzie zasadny.

Target ustawiony powinien być w tym wypadku na wspomniany zakres 3 – 4 groszy wyżej, natomiast pozycja zabezpieczająca setup poniżej 5,10 PLN. Wówczas potencjał zysku do ryzyka kształtować się będzie na poziomie 3:1 dla pozycji długich.

wykres Kurs dolara USDPLN H4 25.01.2021
Kurs dolara USDPLN H4 25.01.2021

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułKurs dolara spada do 3,7235 PLN. USD/PLN w okolicach lokalnego wsparcia
Następny artykułWIG20 ma za sobą kolejną przecenę
Od roku 2012 działa jako Trader na rynku OTC/FX jako daytrader. Założyciel Klubu Inwestora „New Vision Trading” (dawniej Trading Club Szczecin) w roku 2016 i działającą w formie grupy facebookowej oraz czatu dla inwestorów do dziś. Prelegent wielu paneli dyskusyjnych nt. rynków finansowych. Twórca autorskiej strategii "PSV" - podejścia do inwestycji krótkoterminowych (2016/2017). Pasjonat ekonomii, inwestycji kapitałowych, wyznawca i propagator idei social-learningu. Działania i trafność analiz, które wykonuje, zostały bardzo docenione przez wielu traderów i inwestorów. Skutkowało to m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację FxCuffs w kategorii Analityk Roku 2016 oraz kolejną nominacją za rok 2018.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here