Notowana funta bronią dołków. Para GBP/PLN przy zakresie 4,93 PLN z szansą na 4,95 PLNKurs tym razem brytyjskiego funta podczas piątkowej sesji pokazuje, że dolne ograniczenia nadal są bronione mimo nadal trwającej sekwencji spadkowej na parze. Ogólnie notowania GBP/PLN oscylują w zakresie 4,93 PLN jednak szansa na podbicie do zakresu 2-3 groszy wyższego podczas dzisiejszej sesji jest jak najbardziej prawdopodobna. Warto jednak pamiętać, że funt nadal jest w spadku i kolejne naruszanie wsparcia może być już ostatecznym ruchem przed mocniejszym spadkiem. Uporządkujmy wiedzę zatem na wykresie H4 pary GBP/PLN


Kurs funta szterlinga ponownie testuje dolne ograniczenia – para GBP/PLN na wykresie H4

  • Kurs brytyjskiego funta nadal przy dolnym ograniczeniu pasma konsolidacyjnego
  • Para GBP/PLN utrzymuje jednak się przed dalszymi spadkami
  • Warto pamiętać, że obowiązująca sekwencja na rynku to sekwencja spadkowa
  • Mimo to szansa na podejście do zakresu 4,95 w kolejnych sesjach jest możliwa

Rynek funta szterlinga nadal znajduje się w zakresie dolnego ograniczenia obecnie nadal trwającego pasma konsolidacyjnego. Mimo sekwencji spadkowej, jaka panuje na tym rynku nie ma jeszcze mowy o dalszych spadkach – póki właśnie ten zakres wsparcia jest utrzymywany. Zdaje się, że kolejne sesje mogą być ciekawe, ponieważ dojście do dolnego ograniczenia bez wyraźnych ruchów przekraczających ten zakres – mogą generować ponownie sygnału korekcyjne, czyli innymi słowy potencjalny ruch wzrostowy na parze.

Lokalne opory czekają zatem aby być przetestowane. Najbliższym z nich był zakres 4,95 PLN – i póki co wiele wskazuje na to, że zakres ten może zostać przetestowany jeszcze podczas dzisiejszej sesji. Warto jednak pamiętać, że wszelką negacją dalszych wzrostów będzie wybicie zakresu 4,91 PLN – co świadczyć będzie o dalszych spadkach zgodnie z obowiązującą sekwencją spadkową.

wykres Kurs funta szterlinga GBPPLN H4 19.06.2020
Kurs funta szterlinga GBPPLN H4 19.06.2020

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here