Notowana dolara amerykańskiego spadają do 3,66 PLN. USD/PLN osiąga najniższy poziom od dwóch lat!Kurs dolara amerykańskiego podczas bardzo wczesnych jeszcze godzin środowej sesji handlowej wobec polskiego złotego pokazuje bardzo mocny spadek. Tym razem para walutowa USD/PLN oscyluje w zakresie 3,66 PLN, który wskazywany był podczas wczorajszej analizy pary walutowej. Zdaje się, że rynek jedynie potwierdził w ten sposób presję podażową amerykańskiej waluty – spadając do poziomów z 2018 roku. Obecnie za wcześnie jednak na szukanie pozycji długich w ramach korekty, warto uważać z takim podejściem. Spójrzmy na wykres H4 pary z dolarem.


Kurs dolara amerykańskiego spada do najniższego poziomu od dwóch lat – para USD/PLN na wykresie H4

  • Dolar amerykański wobec polskiego złotego przerywa ważne wsparcie cenowe
  • Powoduje to, że para USD/PLN spada do zakresu 3,66 PLN
  • Zakres ten opisywany był co prawda wczoraj jako ważna strefa, jednak warto uważać nadal na możliwość spadków
  • Nadal rynek znajduje się w sekwencji spadkowej a korekta może nie pojawić się od razu

Rynek dolara amerykańskiego pokazuje, że dalsza presja podażowa jest na walorze odczuwalna. Jeszcze podczas wczorajszej sesji – w porannych godzinach handlu rynek USD/PLN bronił wsparcia, a przynajmniej próbował, natomiast w tym momencie widać już zejście kilka groszy niżej. Poziomem docelowym dla spadków miał być zakres 3,66 PLN, opisywany podczas wczorajszej sesji – który faktycznie został dziś osiągnięty. Co prawda jeszcze zejście poniżej tej strefy może się pojawić, jednak można liczyć, że para USD/PLN choć na chwilę wstrzymać się będzie mogła przed dalszymi spadkami.

Nie oznacza to jednak, że można handlować bez większego ryzyka na odreagowanie. Rynek nadal znajduje się w presji i może taki stan rzeczy zostać utrzymany, a para jedynie wyhamuje spadki, czekając na kolejny pretekst do pogłębienia dołka.

wykres Kurs dolara USDPLN H4 19.08.2020
Kurs dolara USDPLN H4 19.08.2020

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here