Naga Marketsflaga norwegii z górami w tlePodczas gdy banki aktywnie poszukują skutecznych cyfrowych metod płatności, bitcoin (BTC) do nich nie należy, powiedział prezes norweskiego banku Norges. Bitcoin jest zbyt zasobochłonny i kosztowny, aby funkcjonować jako pieniądz, podkreślił gubernator. Tymczasem bank centralny pracuje nad własnym projektem waluty cyfrowej i planuje opublikować raport na ten temat w kwietniu. Kurs BTC/USD odbija we wtorek po wcześniejszym spadku w okolice lokalnego minimum 53 200 USD.

  • Tylko 4% wszystkich płatności dokonywanych jest fizycznymi banknotami i monetami w Norwegii
  • Norges Bank pracuje obecnie nad własnym projektem Central Bank Digital Currency (CBDC)
  • Banki centralne są zdecydowanie zainteresowane skutecznymi cyfrowymi środkami płatniczymi

BTC: jest „nie do pomyślenia”, że bitcoin mógłby zastąpić pieniądze w Norwegii – Norges Bank

Chociaż Norwegia jest najbardziej bezgotówkowym krajem na świecie, jest „nie do pomyślenia”, że Bitcoin mógłby tam zastąpić pieniądze. Jest on zbyt zasobochłonny, zbyt kosztowny i co najważniejsze, nie zachowuje stabilności. Podstawową własnością i zadaniem banku centralnego i waluty banku jest zapewnienie stabilności wartości pieniądza i systemu, a tego nie robi BTC – uważa Oystein Olsen, gubernator Norges Banku.

Te artykuły również Cię zainteresują
Jednocześnie Norges Bank nie odrzuca potencjalnych zastosowań pieniężnych nowych technologii – po prostu nie widzi zbytniej użyteczności w już istniejących. Jest to szczególnie ważne, ponieważ tylko 4% wszystkich płatności dokonywanych jest fizycznymi banknotami i monetami w Norwegii – co czyni ją najbardziej bezgotówkowym krajem na świecie, napisała w listopadzie ubiegłego roku wiceprezes Norges Bank Ida Wolden Bache.

Plany CBDC w Norwegii

Bank pracuje obecnie nad własnym projektem Central Bank Digital Currency (CBDC) i planuje opublikować raport na ten temat w kwietniu, zauważyła Wolden Bache.

Użytkownicy muszą mieć możliwość efektywnego i bezpiecznego płacenia w koronach norweskich. CBDC nie zmieni pośrednictwa kredytowego sektora prywatnego – powiedziała podczas prezentacji na początku tego miesiąca

Norwegia nie jest jedynym krajem, który pracuje nad CBDC. W Stanach Zjednoczonych Bank Rezerwy Federalnej w Bostonie i Massachusetts Institute of Technology planują ujawnić wyniki swoich badań nad cyfrowym dolarem „już w lipcu” 2021 r., podczas gdy Chiny przyspieszają rozwój DCEP, własnej wersji CBDC .

Jednak o ile banki centralne są zdecydowanie zainteresowane skutecznymi cyfrowymi środkami płatniczymi, bitcoin do nich nie należy – powtórzył Olsen.

Nie sądzę, by ostatecznie bitcoin stanowił zagrożenie dla banków centralnych. Chociaż niektórzy o tym mówią. Ogólnie waluty cyfrowe są pod wieloma względami nowością, ale banki centralne wkraczają na scenę – podkreślił.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Bitcoin odbija we wtorek po teście lokalnych minimów

Notowania BTC/USD spadły we wtorek przed południem do poziomu 53 200 USD testując lokalny dołek z 16 marca. Kupujący zdołali wybronić ten poziom, co wywołało wzrost w okolice 55 250 USD. Kurs oscyluje w konsolidacji 53 200 – 58 350 USD i dopiero trwałe wybicie w którąś ze stron powinno zaowocować utworzeniem silniejszego impulsu. Spadek poniżej ww. wsparcia otworzyłoby drogę w kierunku kluczowego poziomu 42 000 USD.

Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: btc wykres | bitcoin wiadomosci | kryptowaluty kursy | akcje pgnig |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here