Naga MarketsNorthern_BitcoinNiemiecka firma Northern Bitcoin podpisała umowę na zakup prawie 5000 koparek kryptowalutowych od firm Bitmain i Canaan Creative, co potwierdzono w komunikacie prasowym 1 lipca. Northern, który ma swoją siedzibę we Frankfurcie, ale prowadzi oddział w Norwegii, dąży do podwojenia swoich mocy przerobowych, obecnie działając na 55 petahashach na sekundę.


Zobacz również: Bitcoin najtańszy od tygodnia. Kurs BTC testuje poziom 10600 dolarów

Wzrost kursu Bitcoina napędza rynek wydobywczy?

koparkaJak wskazuje zarząd firmy, ekspansja jest częścią długoterminowego planu skalowania z naciskiem na zasilanie zrównoważoną energią i rozpoczęła się w zeszłym tygodniu. Przemysł wydobywczy Bitcoina ponownie staje się coraz bardziej popularny i konkurencyjny przez co coraz więcej firm wraca do branży.

Zakup nowego sprzętu jest wielkim sukcesem naszej firmy. Dzięki podwojeniu naszego sprzętu wydobywczego zaledwie kilka dni po rozpoczęciu globalnego skalowania, wyznaczamy tempo, w jakim dążymy do osiągnięcia wiodącej pozycji w szybko rozwijającym się przemyśle blockchain w nadchodzących latach – komentuje w komunikacie prasowym Moritz F. Jäger, dyrektor ds. technicznych w Northern.

Ogłoszenie pojawiło się w tym samym czasie, gdy sieć Bitcoina osiągnęła kolejny nowy rekord. Od poniedziałku sieć przekroczyła 69 kwintillionów hashów na sekundę. Jak zauważył inwestor Kevin Rooke to aż dziesięć razy więcej niż wszystkich ziaren piasku na Ziemi.

W międzyczasie firma dodała, że będzie starać się otwierać nowe „krypto-farmy” w przyszłości w miejscach jeszcze nieujawnionych.

W połowie maja w ciągu 24 godzin zanotowano rekord sieci BTC. Wysokość prowizji płaconej górnikom za wydobycie najstarszej kryptowalucie przekroczyła 1 milion dolarów, wskazują dane z coinmetrics.io. Mediana prowizji w tym samym okresie wyniosła 1,76 dolara. Zaledwie dwa tygodnie później średnie dzienne przychody górników z wydobycia BTC osiągnęły 17,5 miliona dolarów. Średnia liczba potwierdzonych codziennie transakcji Bitcoin stale rośnie, przy średnim wzroście opłat transakcyjnych.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułOrange Polska w górę. Akcje rosną ponad 3,5%!
Następny artykułCD Projekt: Prezes zadowolony z wyników, a akcje CDR tracą najsilniej od 3 tygodni
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here