Naga MarketsNorther Data, niemiecki bitcoin mining operator, rozważa wejście na Wall StreetNorthern Data AG, operator największej na świecie kopalni bitcoinów, pracuje z Credit Suisse Group AG nad planami wejścia na amerykańską Wall Street, gdzie mógłby pozyskać nawet 500 milionów dolarów finansowania, podaje we wtorek agencja prasowa Bloomberga.

  • Spółka od 2015 roku notowana jest na giełdzie we Frankfurcie (na rynku OTC), gdzie jej akcje w ostatnim miesiącu rosły o ponad 60% wraz z dynamicznym skokiem wartości bitcoina
  • IPO w USA miałoby poszerzyć bazę akcjonariuszy oraz zasięg działalności spółki
  • W 2020 notowania spółki zyskiwały prawie 300%, niemal odzwierciedlając wzrosty BTC

Sprzedaż nowych akcji, która może nastąpić jeszcze w tym roku, zwiększy bazę akcjonariuszy Northern Data, a także globalny zasięg. Od 2015 roku Northern Data jest notowana na niemieckim rynku pozagiełdowym, gdzie jej wartość w ciągu ostatniego roku wzrosła ponad trzykrotnie. Akcje we wtorek tracą natomiast ponad 8%, nie jest to jednak reakcja na informacje o planowanym IPO, a na mocniejszy spadek bitcoina w trakcie dzisiejszej sesji.

Te artykuły również Cię zainteresują
Udziałowcami Northern Data są między innymi Cryptology Asset Group, firma inwestycyjna wspierana przez niemieckiego przedsiębiorcę Christiana Angermayera i Mike’a Novogratza, a także Block.One prowadzony przez Brendana Blumera.

Zobacz również: Northern Data, spółka z rynku miningu zyskuje dzięki zakupowi BTC przez Teslę

Northern Data, z siedzibą na obrzeżach niemieckiego centrum finansowego we Frankfurcie, prowadzi centra obliczeniowe o wysokiej wydajności w obszarach z tanią energią elektryczną. Jej największy obiekt, zlokalizowany w Rockdale, w Teksasie, jest obecnie najpotężniejszą na świecie kopalnią kryptowalut, która do końca bieżącego roku ma osiągnąć moc jednego gigawata.

Prowadzona przez dyrektora generalnego Aroosha Thillainathana firma rozpoczęła działalność jako typowe przedsiębiorstwa zajmujące się wydobywaniem BTC na własny rachunek, ale później zajęła się obsługą koparek w imieniu klientów. Bitcoin osiągnął wartość rynkową 1 biliona dolarów pod koniec zeszłego tygodnia, co pomogło kryptowalutom znacznie przewyższyć wyniki bardziej tradycyjnych aktywów, takich jak akcje i złoto, podbijając również wyceną akcji Northerm Data.

Od początku 2020 roku do dzisiaj akcje spółki zyskują 350% (niebieska linia), gdy bitcoin rośnie o 570% (pomarańczowa linia). Źródło: Tradingview.com

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: dow jones notowania | bitcoin wiadomosci | cena akcji pgnig dzisiaj | comparic |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułPlatyna najdroższa od 6 lat. W 2021 r. o wiele atrakcyjniejsza od złota i srebra
Następny artykułNBP ogranicza spadek złotego. EUR/PLN przetestuje poziom 4,40
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here