Naga MarketsAurelija Augulyte, starszy analityk finansowy w Nordea Markets przygotowała prognozę i strategię dla rynku FX odnośnie dwóch par walutowych – EUR/USD oraz USD/JPY. Zdaniem przedstawicielki Nordea nastroje inwestorów są pozytywne. Większość z nich liczy bowiem, że złe wieści napływające z amerykańskiego rynku są tylko i wyłącznie efektem niekorzystnych warunków atmosferycznych. W przeciągu ostatniego tygodnia USD było zbijane w dół, jednak według Augulyte, dolar  ma ponownie zacząć piąć się do góry.

USD najprawdopodobniej w tym tygodniu będzie próbował odbicia. Nie będzie to jednak długa tendencja, szczególnie w stosunku do najważniejszych walut. Po nieudanym teście poziomu 80.50 kolejnym ważnym punktem wydaje się być 80.00. Kolejny prawdopodobny poziomom to 78, co z kolei może sugerować poszybowanie ceny EUR/USD do 1.42.

W przypadku rynku japońskiego mamy cały czas sporo niewiadomych – rząd raz mówi o pozytywnych, raz o negatywnych stronach luzowania ilościowego. Co więcej w tym tygodniu napłyną kolejne niekorzystne dane odnośnie pompowanego przez inflację JPY. Dodatkowo, na jutro zaplanowano spotkanie BoJ – według Nordea żadne zmiany nie zostaną jednak wprowadzone.

Jako swoją rekomendację tradingową Nordea podaje utrzymanie długiej pozycji na eurodolarze z wejściem na 1.3450, SL 1.3340 oraz TP 1.3850 a następnie powyżej 1.40. Co do USD/JPY Nordea optuje za utrzymaniem pozycji krótkiej od 105. ½ tej pozycji została zrealizowana po styczniowym spotkaniu FOMC. Poniżej wykres dla EUR/USD na D1.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here