Naga MarketsPoniżej prezentujemy prognozę tradingową dla rynku FX przygotowaną przez starszego analityka Nordea Markets, Aurelija Augulyte:

„Draghi powiedział, że kurs waluty był „ważnym czynnikiem” w ocenie inflacji dokonanej przez Europejski Bank Centralny w czasie zeszłotygodniowego spotkania. Z raportu EBC jasno wynika jak duży wpływ kurs waluty miał na ożywienie gospodarcze: trwałe, trzyprocentowe umocnienie EUR sprowadzi w dół zarówno wzrost jak i inflację o około 0,1-0,2 punktu procentowego.”

Te artykuły również Cię zainteresują
Aurelija Auglyte zwraca również uwagę na jedno konkretne zdanie wypowiedziane przez Mario Draghiego. Prezes EBC mówił między innymi, że: „Każde materialne ryzyko powstania niezrównoważonych oczekiwań inflacyjnych będzie regulowane dodatkowymi akcjami i środkami ze strony polityki pieniężnej.”

Nordea Markets zaleca spokój, utrzymywanie długich pozycji na EUR/USD i czekanie na wyraźniejsze ruchy w stronę 1.42.

„Jeżeli europejska waluta będzie pięła się cały czas do góry, możemy być światkami skoordynowanych interwencji mających na celu jej osłabienie. Komu w obecnych czasach zależy tak naprawdę na silnej walucie? Na pewno nie Japonii, na pewno nie Wielkiej Brytanii. Najbardziej oczywistym kandydatem jest tutaj „historycznie tanie” USD. Musimy jednak pamiętać o fakcie, że amerykańska gospodarka nie wybudziła się jeszcze w pełni ze snu zimowego – dane konsumenckie nadal nie są w pełni zadowalające, szczególnie kiedy patrzymy na zeszłotygodniowy raport  dotyczący sprzedaży detalicznej oraz zaufania konsumenckiego. A inflacja nadal utrzymuje się na niskim poziomie – w tym tygodniu możemy spodziewać się odczytu CPI bliższego granic 1% r/r. Na pewno będzie to niekorzystne dla DXY (indeksu USD).”

Nordea Markets w nocie tradingowej na początek tygodnia porusza również temat Wielkiej Brytanii:

„Raport dotyczący zatrudnienia już w tym tygodniu. Wszystko wskazuje na to, że stopa bezrobocia ponownie dobije do poziomu 7,2%. Musimy jednak pamiętać, że BoE zależy przede wszystkim na wzroście wydajności oraz wysokości płac. W przypadku tego ostatniego posiadają naprawdę ambitne prognozy na nadchodzące lata. Widzieliśmy delikatny wzrost z zeszłorocznego poziomu 1% – wystarcza on zaledwie na pokrycie wcześniej prognozowanych stóp. GBP wydaje się mocno nieregularny jednak może wzmocnić się względem USD w krótkim okresie.”

Analitycy Nordea radzą utrzymywanie długich pozycji na EUR/GBP od poziomu 0.8207. Według nich znajduje się tutaj sporo miejsca na dojście do 0.8650 – najpierw musi zostać pokonany jednak pierwszy z większych oporów na 0.8450.

Nota kliencka mówi również o sprzedaży USD do JPY:

„Japońscy konsumenci nie mają powodów do zadowolenia, bowiem – logicznie myśląc – wyższa inflacja oznacza wyższe ceny. Nie jest to jednocześnie korzystne dla japońskich giełd, czy też dla samego USD/JPY. Czy będziemy świadkami dalszego luzowania? Jak do tej pory BoJ pozostaje konsekwentny  – zobaczymy jednak co przyniesie przyszłość. Na chwilę obecną konkluzja jest jedna – na początku musi być gorzej, żeby później mogło być lepiej. Trzymamy krótkie pozycje na USD/JPY licząc na pokonanie kolejnego wsparcia na poziomie 101.20.”Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here