Naga MarketsarticlePoniżej prezentujemy tygodniowe spojrzenie na rynek FX dostarczone przez starszą analityk Nordea Markets – Aureliję Augulyte. W przeciągu najbliższych dni wszystko obracać ma się wokół sygnałów FEDu dotyczący pierwszej podwyżki stóp procentowych. Niepewność, która wspierała dolara w okresie wakacyjnym oraz pewne nieścisłości odnośnie ECB zostaną w końcu rozwiązane – wszystko dzięki wynikom pierwszego TLTRO.

Czy dolar spadnie czy pójdzie w górę? Fraza „odpowiednia ilość czasu” pomiędzy zakończeniem QE (październik) i rozpoczęciem cyklu podnoszenia stóp procentowych zastanawia wszystkich inwestorów rynkowych. Jest to główna spekulacja przed najważniejszymi wydarzeniami w tym tygodniu. Rynek obecnie wycenia ścieżkę Yellen, która przemawia za dłuższym okresem czasu. Pytanie brzmi obecnie – kiedy zostanie wykonany pierwszy ruch.W ujęciu stricte technicznym widzimy, że DXY (indeks USD) odbija się od historycznych poziomów oporu. Dodając do tego, że GBP/USD oraz USD/JPY znajdują się w wielomiesięcznych trendach a na EUR/USD rozrysował się byczy młot, możemy spodziewać się odwrócenia. W krótkim terminie Edek powinien wrócić co najmniej w okolice 1.31.

Cena DXY na historycznych szczytach
Cena DXY na historycznych szczytach

Zgodnie z prognozami z zeszłego tygodnia, Nordea nadal zaleca utrzymywanie długich pozycji na EUR/AUD oraz EUR/NZD.

Jak wygląda natomiast sytuacja z parami na funcie brytyjskim? Szkockie referendum totalnie rozbiło GBP, doprowadzając walutę w okolice historycznych dołków. Obecnie jednak widzimy dynamiczną odbudowę wartości waluty. W związku z tym Nordea poleca otwieranie długich pozycji na GBP/USD, GBP/NZD, GBP/NOK, GBP/CHF oraz GBP/JPY.Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here