Naga MarketsW najnowszym odcinku z serii Rynkowego Tankowanie na antenie Comparic24.tv, Łukasz Skiba wraz z ekspertem rynku paliw Andrzej Szczęśniakiem analizuje ważne kwestie związane z rynkiem ropy naftowej. W 16, odsłonie programu poruszono kwestie szans powodzenia ustawy NOPEC, zmian narracji firm grupy Big Oil i irańsko-amerykańskich negocjacji.

  • NOPEC to projekt ustawy, który od wielu lat krąży w amerykańskim Kongresie
  • W 2021 roku udało się go przegłosować, a jego celem jest usunięcie monopolu na rynku ropy naftowej państw OPEC
  • Zanim jednak projekt stanie się realną legislacją minąć mogą jeszcze długie miesiące

Te artykuły również Cię zainteresują
NOPEC, czyli nie dla OPEC na rynku ropy?

No Oil Producing and Exporting Cartels Act (NOPEC) to projekt ustawy Kongresu USA, który nigdy nie został uchwalony, i który miał na celu usunięcie immunitetu państwowego i umożliwienie pozwania międzynarodowego kartelu naftowego, OPEC, i jego narodowych koncernów naftowych na mocy amerykańskiego prawa antymonopolowego za antykonkurencyjne próby ograniczenia światowych dostaw ropy naftowej, co w konsekwencji miało wpłynąć na ceny tego surowca.

Pomimo powszechnych nastrojów przeciwko OPEC, propozycje legislacyjne mające na celu ograniczenie suwerennego immunitetu tej organizacji jak dotąd nie odniosły sukcesu.  NOPEC był wysiłkiem Kongresu mającym na celu rozwiązanie problemu: zgodnie z prawem federalnym rządy państw obcych nie mogą być pozywane za stosowanie drapieżnych cen lub nieprzestrzeganie federalnych przepisów antymonopolowych.

HANDLUJ ROPĄ BEZ PROWIZJI Z PURPLE TRADING

Temat powraca jednak w tym roku, kiedy komisja sądownicza amerykańskiego parlamentu zatwierdziła projekt ustawy NOPEC. Jest to część długotrwałych starań, aby zdelegalizować manipulowanie cenami ropy przez OPEC. Projekt ustawy ma jednak długą drogę do przebycia, zanim potencjalnie stanie się projektem prawnym.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazybitcoin giełda wykres | kryptowaluty bitcoin | waluta euro | bitcoin trend app | notowania giełdowe |

invest


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here