Naga MarketsJak w każdy pierwszy piątek miesiąca, dziś 5 maja o godzinie 14:30 opublikowany zostanie najnowszy raport non-farming payrolls. Po średnio udanych payrollsach w kwietniu, dziś wszyscy liczą na pozytywne zaskoczenie. W oddzielnym wpisie przedstawiliśmy nasz pogląd na dzisiejszą publikację. Poniżej znajdują się prognozy największych banków inwestycyjnych.


Barclays

Dzisiejsze payrollsy powinny z łatwością przekroczyć barierę 200 tysięcy. Sądzimy, że główny wskaźnik uplasuje się na poziomie 225 tys. – przekonują analitycy banku. Impulsem, który ma tak drastycznie zwiększyć zatrudnienie (marcowy odczyt wyniósł zaledwie 98 tys.) jest sektor prywatny.

W kwietniu, prognozy Barclays dość mocno minęły się z rzeczywistością (wspomniane już 98 tys. oraz 200 tys. oczekiwane przez analityków) mimo wszystko bank zachowuje zimną krew i jest pewien swoich racji. Pozostałe składowe popołudniowej publikacji to przede wszystkim stopa bezrobocia (według Barclays pozostanie na niezmienionym poziomie 4,5%) oraz średnie zarobki na godzinę (wzrost o 0,3% m/m lub 2,7% r/r).

Danske Bank

Wydarzeniem dnia pozostają amerykańskie payrollsy. Analitycy Danske oczekują przyrostu 170 tys. nowych miejsc pracy w kwietniu, nieco poniżej obecnego konsensusu rynkowego który wynosi 190 tys. Stopa bezrobocia ma ulec zmianie i wynieść w kwietniu 4,6% (wobec 4,5% obecnie). Zwolnić ma natomiast dynamika wzrostu płac w Stanach – Danske prognozuje 2,6% r/r.

Odbierz darmowy Big Bank Report

Unicredit

Analitycy banku piszą o wysokim prawdopodobieństwie wzrostu zatrudnienia w amerykańskim sektorze pozarolniczym o 175 tys. w kwietniu. Jak przekonują kwietniowy raport powinien stanowić pierwszy ‘czysty’ (a więc pozbawiony wpływu nadzwyczajnych zjawisk pogodowych)raport w tym roku.

Średnia z sześciu ostatnich miesięcy znajduje się obecnie na poziomie 163 tys. jednak zdaniem Unicredit spadkowe momentum amerykańskiego rynku pracy jeszcze się nie zakończyło. Będzie mieć to wpływ na stopę bezrobocia, która prawdopodobnie powróci do poziomu 4,6% – czytamy w dzisiejszym komentarzu banku.

Deutsche Bank

Ostatnie szacunki ADP wskazały na zdrowy wzrost zatrudnienia o 177 tys. nowych miejsc pracy. Zdaniem analityków Deutsche Bank wyliczenia te nie są dość dokładne, a model banku wskazuje na payrollsy w wysokości równych 200 tys. Wartość ta nieco przekracza obecny konsensus rynkowy na poziomie 190 tys. lecz analitycy banku przychylają się do opinii swoich kolegów z Unicredit. Kwiecień, jako miesiąc zupełnie normalny ma przynieść w końcu zadowalający przyrost zatrudnienia. Nie pomoże to jednak stopie bezrobocia, która najprawdopodobniej powróci do poziomu 4,6%. Deutsche Bank oczekuje również nieco niższej dynamiki wzrostu wynagrodzeń za godzinę – 0,2% wobec konsensusu na poziomie 0,3%. Średnia długość tygodnia pracy ma wynieść 34,4 godziny.

Komentarze zostały zebrane dzięki usłudze FxWatcher. Otrzymuj komentarze rynkowe, rekomendacje oraz analizy bezpośrednio na swoją skrzynkę pocztową>>>Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here