Naga MarketsIndeks dolara wyraźnie konsoliduje, a dzisiejsze wypowiedzi Janet Yellen oraz Mario Draghiego w Jackson Hole wcale nie pomagają w budowie apetytu na ryzyko. Część z inwestorów prawdopodobnie zdecyduje się na przedłużenie weekendu i powrót na rynek dopiero w poniedziałek. Analitycy Nomura choć bez transakcji, to jednak wyraźnie wierzą w siłę byków na USD/JPY. 


Para traktowana zazwyczaj jak barometr rynkowych nastrojów, zdaniem Nomura będzie wspierana przez popyt w zbliżających się wydarzeniach. Mowa tu przede wszystkim o zaplanowanych na dzisiaj wystąpieniach Janet Yellen czy Mario Draghiego na sympozjum ekonomicznym w Jackson Hole ale również przyszłotygodniowym publikacjom danych z europejskiego rynku pracy czy piątkowych payrollsów.

Odbierz Big Bank Report

Modele wrażliwości rynkowej wskazują na niewielkie szanse spadków USD/JPY w razie negatywnego zaskoczenia ze strony danych. Jen pozostaje względnie drogi co ogranicza ucieczkę kapitału. Część rynku z pewnością ciepło przyjmie prawdopodobną korektę na wykresie, której spodziewa się Nomura.

Ten i inne komentarze Dużych Graczy znajdziesz w bazie FxWatcher>>>

Para odnalazła wsparcie w rejonie 108.80. Na wykresie powoli zaczyna budować się kanał wzrostowy.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here