Naga MarketsZ powodu silnego oporu tygodniowego i odwrócenia poniżej poziomu 1.39, Nomura – japońska spółka holdingowa świadcząca usługi na rynkach finansowych – prognozuje spadki na eurdolarze. W dzisiejszej wypowiedzi przedstawicieli spółki czytaliśmy między innymi:

„Ceny z zeszłego tygodnia zatrzymały się na starych dołkach punktów pivota, zrealizowała się jednocześnie korekta ABC w zakresie fal Elliota. Przy zamknięciu fali-(2) spodziewamy się wznowienia trendu spadkowego od poziomu 1.39.”

Na poziomie 1.3650 zauważyć można niewielką strefę pivota – chwilę później spadek poziomu wsparcia do 1.3580. Opór na poziomie 1.3717/40. Aby potwierdzić tę pespektywę musimy jednak poczekać do piątku i sprawdzić czy cena zamknie się poniżej lipcowego trendu wzrostowego (1,3668).

Odnośnie tego poglądu, Nomura zdaje się podchodzić bardzo ostrożnie do EUR/USD i czeka na zajęcie krótkich pozycji po korekcie fali-(2) i początkowego wyprzedania rynku. Jak podają jednak przedstawiciele przedsiębiorstwa nie jest to prognoza o dużym stopniu prawdopodobieństwa.

Co do pary USD/JPY Nomura zwraca uwagę na zmianę spadkowego trendu i dobicie do wysokich poziomów – podnosi to obawy dotyczące osiągnięcia kolejnych marginalnych szczytów.

„Długoterminowa fala może implikować niekoniecznie udaną tendencję wzrostową a nagła wyprzedaż na poziomie 105,44 z całą pewnością nie jest czystym sygnałem, którego moglibyśmy oczekiwać od nowych spadków. Ceny oddaliły się jak na razie od linii krytycznego wsparcia spodziewamy się jednak powrotu do poziomu 102,86 i dalszego wspierania wzrostu.”

Kluczowym punktem oporu, który Nomura poleca obserwować jest dawny dołek w przypadku punktu pivota na 102,86  z niewielkim oporem powyżej na 103,00/60. W stosunku do fali-(2), fala-(4) potrzebowała więcej czasu aby się uformować. Utrzymanie poziomu 101,77 jest obecnie niezwykle ważne nie tylko ze względu na cenę, ale również z perspektywy czasu.

Zgodnie z tym poglądem, Nomura podobnie jak na eurodolarze podchodzi zachowawczy do USD/JPY czekając na możliwość otwarcia długiej pozycji przy ewentualnym osiągnięciu dołków przez falę-(4).

Za efxnews.comConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here