Naga Marketsnomura-news_3W momencie gdy dolar umacnia się w tym tygodniu z różnych powodów to wszyscy zdają sobie sprawę, że głównym katalizatorem dalszych wzrostów lub ewentualnych korekt będzie przyszłotygodniowe posiedzenie FED. Po publikacji NFP szansa na podwyżkę stóp w czerwcu zwiększyła się zdaniem analityków Nomura do 50% – czy Rezerwa Federalna potwierdzi oczekiwania rynku?


Wszystkie możliwości brane pod uwagę

Jeżeli chodzi o kwestie wiadomości wysyłanych przez FOMC jasne jest, że główni członkowie Komitetu będą chcieli zachować wszystkie opcje otwarte. Pomimo oczekiwań dotyczących czerwcowych podwyżek, instrukcje wyprzedzające mogą trochę ostudzić zapały rynku – niezależnie od komentarzy Janet Yellen podczas styczniowego wystąpienia.

Nie powinno to jednak wpłynąć na przesunięcie oczekiwań rynkowych na późniejsze miesiące tego roku – może to mieć miejsce jedynie w momencie kiedy dane makroekonomiczne zanotują bardzo silne osunięcie. W krótkim terminie inwestorzy nadal wyceniają czerwcowe podwyżki jako bazowy scenariusz.

W związku z tym Nomura zaleca utrzymywanie długich pozycji dolarowych w stosunku do wszystkich walut G10 – między innymi USD/JPY:

Strategia kupna na spadkach dalej aktywna
Strategia kupna na spadkach dalej aktywna

Więcej informacji o nowych pozycjach dużych graczy, wraz z konkretnymi poziomami wejścia możesz znaleźć na stronie eFXplus.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here