Naga MarketsAuthor: Arjan Richter
Creative Commons Attribution License

Wczorajsze oświadczenie FOMC i jego wpływ na rynki w bardzo dużym stopniu pokryły się z oczekiwaniami Nomury. Bank zalecał otwarcie długiej pozycji jeszcze przed rozpoczęciem posiedzenia i obecnie zbiera zyski. Rekomendację publikowaliśmy wczorajtutaj możecie się z nią zapoznać.

„Zmiana w instrukcjach wyprzedzających sama w sobie dała umiarkowany, jastrzębi impuls. Oprócz tego oczekiwania członków Komitetu co do stóp funduszy federalnych na koniec 2015 i 2016 roku poszły do góry (o około 25 punktów bazowych)” – zauważa Nomura.

FOMC już za nami, jakie podejście i zarządzanie ryzykiem zaleca bank?

„Nie jesteśmy przekonani, że obecnie warto ponownie angażować się w szerszą ekspozycję i długie pozycje na USD. Szczególnie kiedy weźmiemy pod uwagę ogólny obraz danych makro, które wydają się mocno wymieszane. USD/JPY posiada potencjał wzrostowy, po części ze względu na spadki handlowego wskaźnika ważonego (TWI) jena i po części z powodu potencjalnej redukcji zmienności na rynkach finansowych oraz jej spadku z wyższych poziomów, które obserwujemy od połowy stycznia” – twierdzą analitcy Nomury.

Bank zaleca utrzymanie krótkich pozycji na jenie, szukając jednocześnie możliwości wejścia w długą pozycję i osiągnięcia celu dla USD/JPY na poziomie 103-104.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

1 KOMENTARZ

  1. Jak dla mnie – trend spadkowy na USDJPY – do okolic 96.20

    W drugiej połowie roku – zapewne w czerwcu – z prognozowanego poziomu – Długa pozycja w kierunku 119-120. Yen za USD i zamknięcie pozycji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here