Naga Marketsnomura-logo

Bank Rezerw Nowej Zelandii już 28 kwietnia będzie debatował na temat swojej polityki pieniężnej. Zdaniem analityków Nomura jest to doskonała okazja do pozycjonowania się na krótko wobec dolara nowozelandzkiego.

Chociaż z jednej strony instytucja spodziewa się, że zdania wśród przedstawicieli RBNZ mogą być podzielone, to z drugiej wierzy, że ryzyko spadkowe prognoz inflacyjnych zdecydowanie wzrosło. Ma to być wystarczające, aby doprowadzić do cięcia stóp procentowych.

NZD/USD D1 -
NZD/USD D1 – cena po dobiciu od górnego ograniczenia kanału opadła w okolice szczytów z października i grudnia 2015. Jeżeli cena zamknie się w piątek poniżej tych poziomów, Kiwi będzie mógł opaść nawet w okolice 50% Fibo oraz dolnego ograniczenia kanału.

Nawet jeżeli RBNZ utrzyma stopy bez zmian, to najprawdopodobniej oświadczenie polityki pieniężnej będzie na tyle gołębie, że zyskujący ostatnio Nowozelandczyk znajdzie miejsce do spadków. Ciężko stwierdzić czy zatrzyma to całkowicie trend pro wzrostowy, jednak na pewno wywoła chociaż jedną falę deprecjacji.

Graj na osłabienie NZD razem z X-Trade Brokers DM. Sprawdź ofertę brokera wyróżnionego podczas FxCuffs 2016 >>

Na AUD/NZD również widać odwrócenie od długiego Nowozelandczyka po kontakcie ze szczytami z listopada 2015 okolic 1.1085, które zapewniły wsparcie.
Na AUD/NZD również widać odwrócenie od długiego Nowozelandczyka po kontakcie ze szczytami z listopada 2015 okolic 1.1085, które zapewniły wsparcie.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułEUR/PLN kontynuuje marsz wzrostowy
Następny artykułAUDCAD – spadkowa reakcja na dane
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here