Naga MarketsNomuraW dzisiejszej rekomendacji tradingowej Nomura zwraca szczególną uwagę na zakresy handlowe rysujące się w przypadku pary EUR/USD oraz USD/JPY.

Na poniższym wykresie widzimy wyraźny, spadkowy klin, w którym porusza się cena euro do dolara. Kilkukrotnie napotkała wsparcie tej formacji i jak na razie odbija się od niej, utrzymując w zaznaczonym zakresie„Linia celu klina pokrywa się z pierwszą strefą zniesienia Fibo na 1.3680. Drugie zniesienie znajduje się na 1.3740. Z perspektywy fal Elliotta cały obecny spadek może zostać uznany za pierwszą falę w nowym trendzie południowym” – przewiduje Nomura.

Gdy te początkowe spadki zostaną zrealizowane, miejsce będzie miał korekcyjny rajd do góry, który otworzy drogę do kolejnego osunięcia – trzecia fala. Wsparcie znajduje się obecnie na 1.3586 i analitycy Nomury spodziewają się utrzymania tego poziomu. Potwierdzeniem będzie rozwijająca się cały czas fala druga.

Co do USD/JPY przedstawiciele banku zauważają na wykresie cenowym wysoką presję spadających amerykańskich rentowności i idących w górę udziałów. W efekcie stworzył się bardzo wąski zakres, w którym porusza się cena – ostatni raz podobny zauważalny był pięć miesięcy temu.

„Nasza prognoza odnośnie ruchów w dół bazuje na założeniu, że cena przed stabilizacją w obecnym zakresie również się osuwała (105.44 – 100.76). Wykres pokazuje dwie potencjalne możliwości zakończenie tej korekty. Pierwsza z nich to fala trzecia zmierzająca w stronę nowych dołków. Drugą możliwość dają fale D i E, które formują trójkąt.” – twierdzi Nomura

W ujęciu krótkoterminowym, wykres godzinowy sugeruje niedźwiedzie podejście do pary – cel trzeciej fali znajduje się na poziomie 101.27. Niezwykle istotnym dla krótkoterminowego trendu spadkowego jest poziom poniżej oporu obecnego kanału na 102.

investJesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here