Naga MarketsAuthor: Arjan Richter
Creative Commons Attribution License

Poniżej prezentujemy pierwszą reakcję analityków Nomury na podjęte dzisiaj w nocy decyzje Banku Rezerw Australii (RBA) odnośnie polityki monetarnej kraju. Bank centralny postanowił jednogłośnie nie zmieniać swojej głównej stopy procentowej (nadal na poziomie 2.5%), co w pełni pokryło się z prognozą instytucji oraz przewidywaniami rynkowymi. Towarzyszące decyzji oświadczenie w pełni pokryło się z poglądami zaprezentowanymi w zeszłym miesiącu.

Przedstawiciele RBA nadal utrzymują swoje ostrożne, jednak pozytywnie nacechowane podejście do gospodarki. Nastawienia nie zmienił nawet oczekiwany spadek inwestycji w zasoby i wydatków publicznych. Co więcej w świetle dalszego osłabiania cen towarów tak ważnych dla australijskiej gospodarki, RBA ciągle wyraża zaniepokojenie zbyt dużą dywergencją pomiędzy poziomami cenowymi AUD, a danymi fundamentalnymi.Nomura utrzymuje swój poglądy, że kolejnym krokiem ze strony RBA będzie podwyżka stóp w pierwszej połowie 2015. Publikacja oświadczenia dotyczącego polityki monetarnej (piątek w tym tygodniu) rzuci więcej światła na obecne prognozy ekonomiczne banku centralnego. Analitycy Nomury są przekonani, że RBA delikatnie obniżył swoje przewidywania wzrostowe. Pod względem inflacji przedni kraniec krzywej najprawdopodobniej poszedł w górę – w rzeczywistości inflacja powinna jednak utrzymać się na poziomach określanych przez cel inflacyjny Banku Rezerw Australii.

Nomura uważa, że na AUD/USD nadal istnieją siły mogące wypchać cenę wyżej – z tego powodu zaleca utrzymywanie długich pozycji na parze walutowej w średnim terminie.Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here