Naga Marketsnomura-news_3Poniżej prezentujemy komentarz do pierwszych opinii Nomury na temat dzisiejszego posiedzenia RBA. Australijski bank centralny pozostawił swoją główną stopę procentową na niezmienionym poziomie (2.5%), co pokryło się z przewidywaniami rynkowymi.

Wydane po posiedzeniu oświadczenie podtrzymuje pogląd wyrażany nieprzerwanie od lutego bieżącego roku, że „polityka monetarna jest odpowiednio skonfigurowana i wspiera trwały wzrost popytu oraz inflacji, zmierzając do wcześniej wyznaczonych celów”. Tak jak wyceniały rynki, przedstawiciele RBA nadal są zdania, że „najbardziej rozsądnym kursem będzie okres stabilizacji stóp procentowych”.RBA bez zmian - pierwsze podwyżki stóp w Q2 2015?
RBA bez zmian – pierwsze podwyżki stóp w Q2 2015?

Ogólnie rzecz biorąc, dzisiejsza decyzja co do pozostawienia stóp procentowych na niezmienionym poziomie, w pełni pokryła się z przewidywaniami Nomury odnośnie neutralnego podejścia RBA do swojej polityki. Bank jednocześnie prognozuje, że Bank Rezerw Australii nie zdecyduje się na podjęcie jakichkolwiek kroków jeszcze przez długi okres czasu.

Pokazuje to jednocześnie, że RBA cały czas utrzymuje pozytywne (jednak ostrożne) nastawienie do lokalnej gospodarki – nawet pomimo spodziewanego spadku inwestycji w surowce i wzrostu stopy bezrobocia. Jeżeli jednak cena towarów i surowców istotnych dla australijskiej ekonomii nadal będzie spadać, wtedy RBA może zdecydować się na podjęcie bardziej zdecydowanych kroków. Na razie ogranicza się do stwierdzeń, że zbyt wysoko wyceniany AUD ma negatywny wpływ na gospodarkę kraju.

Nomura utrzymuje swój pogląd, że następne ruchy polityczne i podwyżka stóp w wykonaniu RBA będą miały miejsce najwcześniej w H1 2015 – najprawdopodobniej w drugim kwartale. Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here