Naga MarketsComparic Forex BrokerJuż jutro poznamy dane z amerykańskiego rynku pracy. Publikacja odczytów jest przewidziana na godzinę 14:30. Poziom zmiany zatrudnienia w sektorze pozarolniczym (Payrolls)oraz wysokość płac będzie bacznie obserwowany przez inwestorów.


Analitycy z Nomury przewidują, że w grudniu czeka nas wzrost zatrudnienia na poziomie 200 tys w sektorze pozarolniczym. W poprzednim miesiącu odczyt rozczarował, wyniósł 155 tys. Mniejszy przyrost był widoczny w budownictwie, a także w sektorze usług. Ostatnio pozytywnie zaskoczył jedynie przyrost w sektorze sprzedaży detalicznej, jest to tłumaczone szybszym rozpoczęciem sezonu zakupowego w porównaniu do ubiegłych lat.

Wraz z napływającymi na rynek danymi makroekonomicznymi, można przypuszczać, że amerykański rynek pracy znajduje się w pobliżu pełnego zatrudnienia. Do niskich poziomów wróciły wnioski o zasiłek dla bezrobotnych. Ich wcześniejszy wzrost był spowodowany złymi warunkami atmosferycznymi w listopadzie. Podczas analizy danych makro na przełomie grudnia do maja, należy mieć na uwadze podatność na warunki pogodowe, które mają duży wpływ na ostateczny odczyt, a prognozy atmosferyczne często się nie sprawdzają.

Nomura prognozy przed payrollsW przypadku średniej płacy godzinowej Nomura oczekuje wzrostu o 0,31% w ujęciu miesięcznym. Szacuje również, że dynamika płac obniży się jednak z 3,1% do 3,0%. Poziom stopy bezrobocia ma wynieść 3,6%, czyli o 0,1% mniej. Nomura prognozuje, że bezrobocie będzie spadać w kolejnych miesiącach nawet do poziomu 3,3% w czwartym kwartale 2019 roku.

Sytuacja techniczna na wykresie EUR/USD

Za chwilę poznamy odczyt ADP (14:15), który może wskazać kierunek co do jutrzejszych danych. Obecnie kurs euro do dolara (EUR/USD) znajduje się przy poziomie 1,1350. Patrząc na szersze ujęcie cena pozostaje w szerokiej konsolidacji. oporem jest dopiero strefa przy 1,1490, a wsparciem obszar przy 1,1275.

Wykres pary walutowej EUR/USD
EUR/USD interwał H4

Schodząc na niższy interwał czasowy – H1, można wziąć pod uwagę jeszcze jeden opór przy 1,1425. Dodatkowo zmierzyłem ostatni ruch wzrostowy, mierzenie zewnętrzne 161,8% pokrywa się z wsparciem wyznaczonym z interwału H4, co potwierdza poziom 1,1275.

Wykres pary walutowej EUR/USD
EUR/USD interwał H1


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here