Naga MarketsNomura ponawia longi na USD/JPY po nieszczęśliwym wypadku.
Yokohama – źródło: fotolia.com

16.01.2014

 Nomura znów wszedł w długie pozycje na USD/JPY po tym, jak nie wszystko poszło zgodnie z planem przy ostatniej próbie. W grudniu Nomura otworzył długą pozycję na USD/JPY po 102.70 z SL na 100.70 i celem na 106. Gdy trade był bliski trafienia w cel pod koniec grudnia, Nomura przesunął stop na 103 by chronić zyski.

Te artykuły również Cię zainteresują
I stało się, że Nomura wziął jedynie 30 pips z tej transakcji w tym tygodniu, po tym jak para spadła kilka punktów poniżej 103 by zaraz powrócić powyżej 104. Gdy było po wszystkim, Nomura postanowił rozegrać powtórnie długą pozycję na USD/JPY, jednak tym razem jednak w postaci 1-miesięcznej opcji call z ceną wykonania na 105 po cenie 0.42%.

Nomura ponawia longi na USD/JPY po nieszczęśliwym wypadku.
USD/JPY H4 – oprac. własne.
Kliknij by powiększyć!

Bank uzasadnia:

“Z naszej perspektywy, trend na jenie pozostaje jasny. Słabe przepływy powiązane z handlem połączone ze wzrastającą alokacją aktywów japońskich inwestorów w zagranicznych inwestycjach jest mieszanką, która prawdopodobnie popchnie jena stopniowo w dół. Spadające rzeczywiste stopy procentowe w Japonii będą główną siłą stojącą za tym procesem. Z naszego punktu widzenia nie potrzeba kolejnego katalizatora ze strony BoJ. Proces już jest w toku, potrzeba tylko by nikt mu nie przeszkadzał.” – wyjaśnia Nomura. – “Uważamy, że dane z USA ulegną poprawie. Wierzymy, że zmienność i awersja do ryzyka będą nietrwałe. Nie jesteśmy też przesadnie zmartwieni polityką wewnętrzną w Japonii. Abe jest wciąż popularny i nie sądzimy, by lokalne wybory mogły to zmienić. W związku z powyższym trend prawdopodobnie utrzyma się.”

Zobacz także: Credit Agricole: „EUR zachowuje się stabilnie. Celujemy w 1.33 na EUR/USD”Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here