Naga Marketsnomura-news_3Zdaniem analityków Nomury dolar kanadyjski czeka ostra zawrotka po zyskaniu około 2200pipsów w stosunku do dolara amerykańskiego od początku roku. W związku z tym zespół analityczny banku nastawia się byczo co do przyszłych notowań USD/CAD, podając 6 powodów, które za tym przemawiają.

#1 Sentyment do ryzyka pogorszył się w ostatnim czasie w związku z gorszymi wynikami globalnych giełd. Środowisko risk-off dokłada presji na część walut towarowych i dostarcza wsparcie USD.

#2 Pomimo wyższej awersji do ryzyka, cena ropy nie zmieniła się zbyt mocno. Część wzrostów czarnego złota jest spowodowana oczekiwaniami co do spadków amerykańskich zapasów. O ile wyższe ceny ropy powinny negatywnie wpływać na USD/CAD, to ujemny efekt redukcji kanadyjskiej produkcji jest jeszcze silniejszym czynnikiem, który z kolegi odbija się czkawką na CAD.

#3 Ostatnie kanadyjskie dane makroekonomiczne są bardzo słabe. Poziom eksportu znalazł się w obszarach, z których odbijał w zeszłym roku.

#4 Dodając do tego niekorzystne dane z USA spodziewać można się opóźnionego przyspieszania dynamiki PKB w USA oraz w Kanadzie.

#5 Ostatnie dane dotyczące pozycjonowania sugerują, że długie pozycje na CAD były najsilniejsze od lipca zeszłego roku. W obliczu słabych danych makroekonomicznych oraz silnego wykupienia, sytuacja powinna jednak się odwracać.

#6 USD/CAD jest niedowartościowany już od jakiegoś czasu. Bazując na obecnych cenach towarów oraz różnicach kursowych, USD/CAD zdaniem Nomury powinien poruszać się bliżej poziomów 1.3500.

W związku z tym Nomura czeka na wzrosty Loonie. Ich tempo zależy jednak od nastawienia do ryzyka i dynamiki umacniania się USD. Pod koniec Q2 cena powinna jednak dotknąć poziomu 1.3500.

USD/CAD D1 – po osiągnięciu poziomów szczytowych z przełomu 2014-2015 (okolice 1.2544) Nomura liczy na silniejsze odbicie USD/CAD w okolice 1.3500. Pierwsze oznaki mają być widoczne już od kilku sesji. Warto zauważyć, że od początku roku jest to jak na razie najsilniejsza korekta USD/CAD.
USD/CAD D1 – po osiągnięciu poziomów szczytowych z przełomu 2014-2015 (okolice 1.2544) Nomura liczy na silniejsze odbicie USD/CAD w okolice 1.3500. Pierwsze oznaki mają być widoczne już od kilku sesji. Warto zauważyć, że od początku roku jest to jak na razie najsilniejsza korekta USD/CAD.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułEURUSD – w punkcie wyjścia po payrolsach
Następny artykułVOLVO: cena nad kluczowym wsparciem
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here