Naga MarketsPo podwyżce stóp procentowych w wykonaniu Banku Kanady w tym tygodniu – która była pierwszą od 7 lat – analitycy dużych banków ponownie kierują swoje spojrzenia w kierunku USD/CAD. Zdaniem traderów Nomury, w tym roku czeka nas kolejna podwyżką o 25 punktów bazowych, która będzie miała miejsce w grudniu.


Główna stopa procentowa BoC na 1,0% przed końcem 2017?

Jak informowaliśmy między innymi tutaj, Bank Kanady zdecydował się podnieść stopy procentowe o 25 punktów bazowych do poziomu 0,75%. Nomura twierdzi, że następny ruch w takim zakresie zobaczymy już za parę miesięcy:

„Pozytywne zmiany prognoz wzrostowych i ostrożny optymizm inflacyjny podnoszą w górę rynkową wycenę prawdopodobieństwa dalszych podwyżek – co prawda powolnych i stopniowych – jednak pozwalających na normalizację polityki pieniężnej”

Rynki jeszcze kilkanaście miesięcy temu liczyły, że to Bank Anglii dołączy do Rezerwy Federalnej w procesie wychodzenia z okresu bardzo luźnej PolMon. Kanada pozytywnie zaskoczyła jednak wielu obserwatorów rynkowych i to właśnie ona towarzyszy swojemu większemu kuzynowi w tym procesie.

USD/CAD D1 – zaznaczona na pomarańczowo świeca to moment decyzji BoC w sprawie stóp procentowych. Mierzony zasięg pokonanej wielomiesięcznej konsolidacji pokrywa się z minimami z 2016 roku (500 pipsów)

Odbierz darmowy Big Bank Report

W ujęciu fundamentalnym powinno to umacniać dolara kanadyjskiego – chociaż w stosunku do USD ruchy mogą być delikatnie ograniczone, to zdaniem Nomury, na innych parach walutowych zasięgi mogą prezentować się już lepiej. Pomimo tego, to właśnie USD/CAD znajduje się na liście obserwacji banku. W ujęciu krótkoterminowym jego traderzy chcą sprzedawać parę po korektach w okolice 1.30.

USD/CAD D1 – notowania Loonie mocno oddaliły się od średniej ruchomej oraz okrągłego poziomu 1.3000. Nomura liczy na powrót w stronę tego istotnego poziomu S/R (wzmacnianego dodatkowego przez 61,8% Fibo) i rozgrywanie krótkich pozycji z tego punktu.

Otrzymuj podobne raporty rynkowe przygotowane przez analityków największych banków na swoją skrzynkę mailową – skorzystaj z darmowego okresu próbnego FxWatcher i przekonaj się, że warto!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here