Naga MarketsNomura otworzył długą pozycję na parze GBPCHF, jeszcze przed dzisiejszym porannym raportem o inflacji, na poziomie 1,4780 ze SL równym 1,4550 oraz otwartym targetem.

W oczekiwaniu na wieści w sprawie polityki pieniężnej, Nomura oczekuje się, że Bank Anglii zacznie wcielać w życie plan 7,0% próg bezrobocia, co może być postrzegane jako utrzymanie negatywnych relacji stóp krótkoterminowych (utrzymanie ich na niskim poziomie przez dłuższy okres). Ale ta zmiana jest powszechnie oczekiwana i analitycy Nomury nie uważają że wpłynie to na osłabienie GBP, nawet jeśli BoE dostosuje go do przyszłych wskazówek.

Po drugie, ważniejsze dla perspektyw GBP jest szybko poprawiająca się gospodarka. która powinna tworzyć presję inflacyjną w najbliższej przyszłości, wolne moce produkcyjne powinny być wykorzystane, niezależnie od postaci przyszłych wytycznych BoE.

Analitycy Nomura nie podali konkretnych targetów dla tej pozycji jednak najbardziej sensownym miejscem na szybki TP jest ostatni szczyt w okolicach 1,51 co dałoby stosunek zysku do ryzyka na poziomie 1,4. Patrząc w dłuższym terminie najodpowiedniejszym miejscem na ściągnięcie zysków jest poziom szczytu z 2012 roku tj okolica 1,5480, w tym przypadku stosunek Z/R wyniesie już 3,05.

Dyskusja na forum: LINK

Marcin Moroz
moroz.marcin@gmail.comConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here