Naga Markets


nomura-news_3Zdaniem analityków Nomury, EUR/CHF coraz bardziej zbliża się do sztucznie ustanowionej przez SNB granicy cenowej na 1.2000. Oznacza to, że ryzyko interwencji ze strony Banku Centralnego Szwajcarii staje się z dnia na dzień realniejsze.


Bardzo luźna polityka pieniężna w strefie euro pcha EUR/CHF w stronę bariery 1.20. Zaplanowane na 30 listopada referendum w sprawie szwajcarskiego złota i posiedzenie ECB (4 grudnia) na pewno tutaj nie pomogą. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że wywrą silne presje aprecjacyjne na franku w stosunku do euro.

„Spodziewamy się, że SNB jest już przygotowany do sporej interwencji. Na pewno nie zaangażuje jednak środków, które były niezbędne do zatrzymania spadków w 2012 roku. W ujęciu sześciomiesięcznym próg 1.200 powinien się utrzymać – SNB będzie jednak zmuszone do podjęcia jakichś akcji związanych ze stopami procentowymi, aby uniknąć konieczności częstszego interweniowania” – dodaje Nomura.

Jak pozycjonować się w razie interwencji SNB?

Analitycy Nomury w razie ewentualnej interwencji ze strony Szwajcarskiego Banku Narodowego zwracają uwagę na dwa następujące czynniki:

  • Jeżeli będziemy świadkami trwalszej interwencji, wtedy dodatkowe wpływy mogą zapewnić wsparcie dla GBP i CAD w stosunku do bardziej niekonwencjonalnych pod względem rezerw walut (przykładowo AUD oraz KRW) – podobnie efekty były obserwowane po wcześniejsze interwencji SNB.
  • Co do handlowania na CHF musimy pamiętać, że SNB zrobi wszystko, aby utrzymać próg 1.2000. W związku z tym frank szwajcarski nie może się dalej umacniać – przynamniej w stosunku do wspólnej waluty. W związku z tym najlepszym rozwiązaniem jest szukanie okazji do otwierania longów na EUR/CHF.

 

Nomura zaleca taktykę przecież niżej spaść nie może i na tej podstawie rekomenduje długie pozycjonowanie:

EURCHFH1 17.11



tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here