Naga MarketsComparic Forex BrokerNowy rok rozpoczyna się flash crash’em na parze walutowej USD/JPY! Spadki rozpoczęły się na poziomie 109.5, a skończyły w okolicach 104.9, gdzie znajduje się dołek z marca 2018 r. W momencie najwyższej zmienności jen japoński umocnił się w stosunku do dolara amerykańskiego aż o 350 pipsów w zaledwie 5 minut. Obecnie cena odrobiła większość spadków i oscyluje wokół poziomu 108.00. Analitycy z Nomura zauważają, iż dzisiejszy flash crash zniósł zeszłoroczne wzrosty, a fundamenty w dalszym ciągu pozostają po stronie niedźwiedzi.


Fundamenty ciążą na dolarze

Jeden z ekspertów, Bilal Hafeez uważa, że to niska płynność była przyczyną dzisiejszego flash crasha, który miał miejsce w nocy pomiędzy sesją w Nowym Jorku, a Tokio. Hafeez wspomina również, iż w raporcie rocznym ich projekcja dla pary USD/JPY była na poziomie 100-105, jednak nie spodziewali się, że realizacja celu nastąpi tak szybko, bo już w pierwszym tygodniu nowego roku.

– Fundamenty wskazują na jeszcze niższe notowania pary USD/JPY – słaba dynamika amerykańskiego bilansu, carry trade nie jest wart ryzyka, które ciąży na gospodarce USA, a projekcje dla wzrostu PKB są coraz słabsze. Dopóki cykl gospodarczy nie przechyli się na korzyść USA, dopóty pozostajemy pro-spadkowi – stwierdził Bilal Hafeez.

Rekomendacje dużych banków publikujemy przy wsparciu brokera STO. Rekomendacje dużych banków publikujemy przy wsparciu brokera STO

Bilal zwraca uwagę na pozycjonowanie dużych graczy. Wspomina zeszły rok, gdy para USD/JPY rozpoczęła wzrosty dopiero, gdy w raportach widniała nikła ilość pozycji długich. Ostatni raport wyszedł 18 grudnia 2018 r. i wskazywał na dużą przewagę longów.

W najbliższy piątek będzie opublikowany pierwszy w tym roku raport IMM z pozycjami dużych instytucji i jeśli wskażą one na znaczną redukcję pozycji długich po dzisiejszym flash crashu, będzie to mogło – patrząc analogicznie – wesprzeć scenariusz wzrostowy na USD/JPY.

Zobacz również: Rynkowe scenariusze dużych banków na 2019 rok

Nomura: Fundamenty dla USD/JPY dalej pro-spadkowetokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here