Naga MarketsDruga część dnia na rynkach pozostaje wyraźnie spokojniejsza od pierwszej w trakcie której poznaliśmy nie tylko najnowsze wyliczenia poziomu brytyjskiej inflacji, ale i aktualną ocenę sytuacji gospodarczej w Niemczech oraz strefie euro. Uwaga inwestorów powoli kieruje się w stronę jutrzejszej decyzji FOMC, która zdaniem analityków Nomura ma przynieść oczekiwaną podwyżkę stóp procentowych. 


Kwestią nad którą będziemy się skupiać nie jest to czy Rezerwa Federalna zdecyduje się na podwyżkę w marcu, lecz kiedy nastąpi kolejna z nich – przekonują analitycy Nomura. Środowa decyzja FOMC jest już niemal w pełni wyceniona przez rynek, który oczekuje podwyżki krótkoterminowych stóp procentowych o 25 punktów bazowych na posiedzeniu, którego podsumowanie zostanie opublikowane jutro o godzinie 19:00 polskiego czasu.

Odbierz dzisiejszą paczkę publikacji Dużych Graczy>>>

Podobnie jak większość analityków również i my jesteśmy przekonani co do tego, że jutrzejsza decyzja FOMC przyniesie spodziewaną podwyżkę. Bardziej niż samą zmianą poziomu stóp procentowych zainteresowani jesteśmy prognozami kolejnych działań FOMC – czytamy w dzisiejszym komentarzu banku. Zdaniem Nomura zwiększony poziom wydatków federalnych popchnie decydentów Rezerwy do zaktualizowania swoich prognoz wzrostu gospodarczego oraz sytuacji na krajowym rynku pracy. To również jeden z powodów dzięki którym spodziewamy się czterech podwyżek w tym roku – przekonują analitycy, zastrzegając jednocześnie, że prognoza może ulec zmianie w ciągu kolejnych miesięcyConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułEFIX: Dolar się osłabia, ciekawie na głównych parach
Następny artykułGBPUSD – Czekamy na powrót do IB – PA+MACD
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here