Naga MarketsNomura: Fed rozczarował na wielu frontach...

19.09.2013

Te artykuły również Cię zainteresują
Wynik posiedzenia FOMC okazał się ekstremalnie gołębi w stosunku do oczekiwań rynku – Fed postanowił kontynuować skup aktywów na dotychczasowych poziomach 40 i 45 mld Dolarów miesięcznie (brak “zwijania”).

W związku z tym Nomura uważa, że Fed zaskoczył dramatycznie gołębią postawą na wielu frontach: 1) brak zwijania, 2) prognozy PKB na 2013 i 2014 zostały znacząco zrewidowane w dół, 3) projekcje stóp procentowych na 2016 obniżone poniżej poziomów, których się obawiano.

Ten stopień zaskoczenia w związku z oczekiwaniami prawdopodobnie wywoła rewizję myślenia o reakcyjnej funkcji Fed, co jest pozytywne dla przepływów do rynków wschodzących – przewiduje Nomura.

“Szukaliśmy możliwości wejścia w długie pozycje na walutach EM od kilku tygodni i uważamy, że waluty EM kontynuują wzrosty w nadchodzących tygodniach. Obecnie wysoce prawdopodobna nominacja Yellen, może dodać impetu rynkowi” – wyjaśnia Nomura.

“Nasz pogląd wyrażamy w postaci długich pozycji na koszyku walut EM (zawiera MXN, BRL, PLN, MYR i PHP), wszystkie finansowane w USD. Szczęśliwie wyeliminowaliśmy długie pozycje na USD w stosunku do G10 przed posiedzeniem FOMC i trzymamy się naszych trade’ów krzyżowych (long GBPJPY i long GBPSEK) – doradza Nomura.

Nomura: Fed rozczarował na wielu frontach...
Indeks Dolara, H4


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here