Naga MarketsAuthor: Arjan Richter
Creative Commons Attribution License

W zeszłotygodniowej rekomendacji tradingowej Nomura twierdził, że średnioterminowy trend wzrostowy na EUR po marcowym posiedzeniu FOMC pozostanie nienaruszony ze względu na dwa główne czynniki makroekonomiczne:

1)  Sygnały dawane przez wskaźniki przepływów w sektorze prywatnym nadal sprawiają wrażenie dosyć solidnych, zwłaszcza w zakresie akcji strefy euro,

2)  Słabsza interwencja rady polityki pieniężnej w Chinach może z czasem doprowadzić do osłabienia popytu na EUR z alokacji rezerw FX w denominowanych w euro aktywach (tzw. recykling rezerw).

W wystosowanej wczoraj (31 marca) nocie klienckiej, Nomura aktualizuje swoje dotychczasowe poglądy stwierdzając:

„W odniesieniu do przepływów zauważamy, że niektóre wskaźniki wysokiej częstotliwości mówiące o wpływach do strefy Euro w ostatnim czasie wykazały pewną miękkość i uległość w stosunku do przepływów amerykańskich” – tłumaczy Nomura.

Z drugiej jednak strony Price Action (uwzględniając wydajność akcji we Włoszech oraz Hiszpanii) utrzymuje byczą tendencję i jest jeszcze zbyt wcześnie, aby prognozować odwrócenie trendu. Bank jest w stanie wysokiej gotowości oczekując zmian w obecnym podejściu Chin do polityki pieniężnej, licząc jednocześnie, że zdecydowane ruchy tamtejszych organów wpłyną na sytuację w strefie euro – może to mieć miejsce w niedalekiej przyszłości, w przeciągu najbliższych 2-3 miesięcy.

Według Nomury po raz kolejny kieruje to bezpośredni rynkowy nacisk na potencjalne zmiany oczekiwań odnośnie zmian w polityce monetarnej. Podobnie jak miesiąc temu inwestorzy oczekują, że Europejski Bank Centralny podczas czwartkowego posiedzenia ogłosi chęć luzowania i podjęcia zdecydowanych kroków.

„Jesteśmy sceptyczni co do tezy, że ECB jest gotowy na luzowanie. Szczególnie kiedy popatrzymy na to, co zostało przekazane na ostatnim posiedzeniu banku. Dlatego też jesteśmy przekonani, że kwietniowe spotkanie po raz kolejny będzie rozczarowujące – brak luzowanie ze strony ECB doprowadzi do ponownej wyceny wspólnej waluty i dalszych wzrostów.” – przewiduje Nomura.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here