Naga MarketsJuż jutro o 20:00 poznamy nie tylko najnowsze oświadczenie FOMC, ale również decyzję członków Rezerwy Federalnej w sprawie wysokości amerykańskich stóp procentowych. Prognozy rynkowe mówią jedno – podwyżki w lutym nie będzie. Czy analitycy Nomura mają inne zdanie?


Nie można utrzymywać w tajemnicy fakt, że Nomura przychyla się do szerokiego konsensusu rynkowego i również nie oczekuje zmian w poziomie amerykańskich stóp procentowych. Niemniej jednak, towarzyszące decyzji oświadczenie FOMC może pomóc nam w określeniu prawdopodobnej ścieżki podwyżek w tym roku – przekonują analitycy.

Dane makroekonomiczne spływające z amerykańskiej gospodarki od ostatniego posiedzenia FOMC nie zaskoczyły – ani w pozytywny, ani w negatywny sposób. Nie ma więc powodów do zmiany dotychczasowego nastawienia FOMC – przekonuje Nomura. Niemniej jednak, bank liczy na kilka zmian w oświadczeniu Komisji w stosunku do tego opublikowanego w grudniu.

Codzienne komentarze makroekonomiczne, setupy techniczne oraz rekomendacje zapewnia usługa FxWatcher. Skorzystaj z darmowego okresu próbnego i wykorzystaj przewagę na rynku!

Przede wszystkim, paragraf dotyczący aktualnych warunków makroekonomicznych zostanie zaktualizowany o dotychczasowe odczyty. Generalny wydźwięk tej części oświadczenia nie będzie jednak diametralnie różny od grudniowego. Amerykański rynek pracy nadal przybiera na sile, a gospodarka rozrasta się w zadowalającym tempie.

Jednak to własnie rynek pracy może być tematem w którym dostrzeżemy najwięcej zmian – ostrzegają analitycy. W trakcie swojego wystąpienia na Uniwersytecie Stanforda, 19 stycznia prezes Yellen stwierdziła, że Ameryka bliska jest momentowi pełnego zatrudnienia. Pozostali członkowie FOMC wyrażają podobne osądy.

Yellen nie zaskoczy inwestorów. Nie w tym tygodniu – przekonują analitycy Nomura.

W momencie gdy rynek upewni się, że sytuacja na amerykańskim rynku pracy nie będzie się już polepszać (bo wszak będzie już idealna) oczekiwania w stosunku do podwyżki Fed wzrosną. Tego, prezes Yellen może zechcieć uniknąć. Zwłaszcza, gdy przyszły kształt amerykańskiej polityki fiskalnej wciąż nie jest jasno nakreślony – przekonują analitycy Nomura.Potencjalna zmiana w nastawieniu FOMC może zajść podczas zaplanowanego na luty przesłuchania Yellen przed komisją w amerykańskim Kongresie. Jeżeli nie wówczas, to najbardziej prawdopodobnym terminem takiej zmiany nastawienia będzie marcowe posiedzenie FOMC, które odbędzie się w dniach 14-15 marca.

W trakcie swojego wystąpienia w Kongresie, prezes Fed na pewno zostanie wypytana przez członków komisji o plany FOMC na temat cięcia bilansu Rezerwy Federalnej. Nie sądzimy jednak, by ten temat, choć ważny pojawił się w jutrzejszym oświadczeniu – przekonuje Nomura.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułCySEC chce poznać informacje o wolumenach brokerów przed MiFID II
Następny artykułUSDCHF pokonuje kluczowe wsparcie
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here