Naga MarketsAuthor: Tom Page Creative Commons License
Author: Tom Page
Creative Commons License

Societe Generale: EUR/USD prawdopodobnie pozostanie nisko, szczególnie że front krzywej rentowności papierów skarbowych US (UST) odbił z dołka. Jednakże, zarządzający rezerwami muszą rozładować znaczące ilości obligacji EUR, gotówki i papierów krótkoterminowych co w połączeniu z rynkiem akcji trawiącym informacje, moze oznaczać, że większość ruchu wynikającego z postawy Fed widoczna będzie na rentownościach UST oraz dolarze.

Citi: Zamknięcie poniżej 1.2685 będzie kolejnym niedźwiedzim objęciem na dziennym, podczas podczas gdy widzimy również głowę z ramionami z linią szyi na 1.2618. Jeśli szyja zostanie przełamana, celujemy w 1.2340. Obecnie rynek jest na 1.2648 przy lewarowanych kontach przewodzących sprzedaży.

Nomura: Oświadczenie FOMC było jastrzębie i zasygnalizowało, że normalizacja jest na dobrej drodze. QE zostało zakończone, nie było wyraźnych komentarzy na temat słabego wzrostu zagranicą, czy napięć na rynkach finansowych. Fed stonował język dotyczący zastoju na rynku pracy twierdząc, że teraz zastój stopniowo zanika. Co więcej, porzucono stwierdzenie, że “wysoce dopasowana polityka monetarna pozostaje właściwa”. Strategia opiera się na szukaniu krótkich pozycji na EUR/USD, jednak głównie z uwagi na prawdopodobieństwo szeroko zakrojonej zwyżki dolara. Wczerśniej w tym tygodniu przegapiliśmy okazję do sprzedania EUR/USD spot zaraz przed FOMC w okolicy 1.2750. Jednak sygnał z Fed dodatkowo utwierdza nas w przekonaniu o kierunku spadkowym na EUR/USD.

EUR/USD 4-godzinny z naniesionymi poziomami - opracowanie własne.
EUR/USD 4-godzinny z naniesionymi poziomami – opracowanie własne.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here