Naga MarketsAuthor: Arjan Richter
Creative Commons Attribution License

“Uważamy, że BoC pozostawi stopy procentowe na 1.00%  podczas posiedzenia w tym tygodniu i utrzyma dotychczasową politykę w niezmienionym kształcie wywodząc, że jego postawa jest mocno neutralna. Uważamy, że bank prawdopodobnie powtórzy, że jest zaniepokojony ryzykiem spadku inflacji. Jakkolwiek, inflacja utworzyła dołek i oczekuje się, że wzrośnie w 2014 roku, zatem BoC może zmniejszyć swój poziom zaniepokojenia dotyczącego inflacji.” – oświadczył bank Nomura – “Kwietniowy raport o polityce monetarnej, naszym zdaniem, nie zmieni istotnie prognoz wzrostu gospodarczego. Nasz podstawowy scenariusz zakłada, że BoC wstrzyma się od działań aż do pierwszej połowy 2015 roku.”

“Z powodu słabej inflacji uważamy, iż istnieje 20% prawdopodobieństwo obniżki stóp procentowych przez BoC w ciągu najbliższych 6 miesięcy, ale wymaga słabszego wzrostu gospodarczego.” – stwierdzają analitycy banku na zakońćzenie.

Za eFXnews.com

USD/CAD znajduje się w trendzie wzrostowym od września 2012 roku, jak po silnych spadkach po 2008 roku utworzył bazę pod parytetem.

USD/CAD dzienny – opracowanie własne.
Kliknij by powiększyć!


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here