CMC Markets

Pokonanie poziomu 0,8000 na AUD/USD zdaniem wielu analityków miało być jedynie pierwszym krokiem do dalszych wzrostów pary, która od początku roku utrzymuje byczą tendencję. Mimo to, od kilku dni zmagamy się z konsolidacją na australijczyku, która usprawiedliwia pytanie – co dalej z AUD/USD? 


Przyspieszenie wzrostu gospodarczego w Australii oraz wyższe ceny surowców, a zwłaszcza metali są bez wątpienia czynnikami, które mają pozytywny wpływ na wycenę AUD na rynku. Zarówno my, jak i Reserve Bank of Australia dostrzegamy wyraźną poprawę wskaźników makroekonomicznych, które usprawiedliwiają wyższy popyt na australijską walutę – czytamy w dzisiejszej publikacji Nomura. Zdaniem analityków, mimo tego, że RBA nie spieszy się z podwyżką stóp procentowych, AUD nadal będzie aprecjonować na fali prognoz rynkowych. Mimo wszystko, Nomura pozostaje neutralnie nastawiona do AUD/USD.

Ten dolar…

Wszystko za sprawą amerykańskiego dolara. USD w ostatnich dniach dość wyraźnie tracił na wartości, przynosząc długo wyczekiwaną korektę na wykresie. Spadkom wartości dolara sprzyjały również wydarzenia na których skupił się świat – testy nuklearne Korei Północnej, huragany Harvey oraz Irma…

Odbierz darmowy Big Bank Report

Nie zapominajmy jednak o fundamentach – przypominają analitycy. Amerykańska gospodarka choć nabrała zadyszki, wciąż jest jedną z najlepiej prosperujących. Zdaniem Nomura, Rezerwa Federalna wciąż dążyć będzie do zacieśniania swojej polityki monetarnej, a zbliżające się reformy fiskalne Donalda Trumpa jedynie wesprą dolarowe byki.

Test wsparcia w okolicy 1,1000 może być dobrym momentem do wejścia w długie pozycje na AUD/NZD

Bardziej niż AUD/USD, analityków interesuje sytuacja na AUD/NZD. Wybory parlamentarne w Nowej Zelandii, które odbędą się już 23 września są najbliższym i najpoważniejszym czynnikiem ryzyka dla NZD. Ostatnie sondaże przedwyborcze wskazują na wyrównany wyścig pomiędzy dwoma największymi partiami w Nowej Zelandii. Premia ryzyka jaka wiąże się z kupnem NZD oraz optymistyczne prognozy dotyczące AUD skłaniają Nomura do poszukiwania okazji do wejścia w długie pozycje na AUD/NZD.

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

STO

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here