Noctiluca zanotowała ponad 2-krotny wzrost wyceny. Rozmowa z Mateuszem NowakiemNoctiluca zajmuje się produkcją emiterów do wyświetlaczy OLED. Jak wskazuje Mateusz Nowak, gość programu Comparic24, technologia ta ma obecnie ok. 10% udziału w światowym rynku, jednak wartość ta w kolejnych latach będzie sukcesywnie wzrastać, choć już dziś jest to ok. 40 mld dolarów.Technologia OLED

Noctiluca to Polska spółka technologiczna, która działa w obszarze fotoniki, głównie w obszarze związków chemicznych dedykowanych technologii OLED. Jest jedną z czołowych firm na świecie rozwijających technologię emiterów OLED, czyli takich związków chemicznych w postaci proszku, które są najważniejszym elementem wyświetlaczy w smartfonach, czy też telewizorach.

– Podmiotów, które specjalizują się dokładnie w tym, co my robimy, czyli produkcji związków chemicznych, które rażone prądem świecą, jest ich bardzo niewiele na świecie. Obecnie używane związki chemiczne (w tym zastosowaniu) produkuje jedna, może dwie firmy na świecie. – wskazuje Mateusz Nowak, Noctiluca S.A.

Jak słyszymy na antenie Comparic24, jeśli spojrzymy na cały rynek wyświetlaczy, to zaledwie 10% dostępnych na rynku wyświetlaczy to te w technologii OLED. Reszta to cały czas technologia LCD, tak więc w ciągu najbliższych dwóch dekad można spodziewać się znaczącego wzrostu udziału technologii OLED. A warto wspomnieć, że  już dziś jest to ponad 40 mld USD.

Dalsza część artykułu pod filmem
Mocny wzrost wyceny

Spółka Nocticula zadebiutowała na małym rynku NewConnect w kwietniu 2022 roku. Tuż po swoim debiucie walory wyceniane były na blisko 38,50 zł, a w kolejnych tygodniach jej akcje podrożały w rejon 50 zł za walor.

Noctiluca zanotowała ponad 2-krotny wzrost wyceny. Rozmowa z Mateuszem Nowakiem
Notowania spółki Noctiluca. Źródło: Stooq.pl

Maj i czerwiec upłynęły pod znakiem osłabienia sentymentów, przez co wycena spółki cofnęła się poniżej 40 zł za walor, natomiast w lipcu ponownie osiągnięty został poziom 50 zł za walor, a od drugiej połowy sierpnia kurs zanotował prawdziwy wystrzał, wzrastając do poziomu obecnych 117 zł za akcję, co oznacza wzrost o ponad 100%.

Zobacz również:Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Obserwuj nas >>


Conotoxia

  • Powiązane zagadnienia:
Absolwent ekonomii oraz obecnie student Rynków Finansowych na Instytucie Finansów Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Członek Studenckiego Instytutu Analiz Gospodarczych, zwycięzca ligi debat oksfordzkich i turnieju debat w stylu Lincoln-Douglas, autor publikacji naukowych o tematyce ekonomicznej i prelegent podczas akademickich konferencji naukowych. Aktywny uczestnik i współorganizator konferencji naukowej „Forum Rozwoju Ekonomicznego Polski” oraz wydarzenia „Tydzień Gospodarki Światowej”. Doświadczenie zawodowe zdobywał podczas pracy w sektorze bankowym. Laureat olimpiad z dziedzin takich jak historia i WOS. Kreator postaw obywatelskich i zwolennik podejścia fundamentalnego. Prywatnie miłośnik historii (w szczególności XX wieku), gier strategicznych i podróży do ciepłych państw południa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj