Naga Markets

Noctiluca S.A.: kapitalizacja spółki wzrosła 3-krotnie w 5 miesięcyWzrost kapitalizacji spółki Noctiluca S.A. w obliczy słabej koniunktury na polskim rynku akcyjnym zdecydowanie przyciąga uwagę. W ramach czatu inwestorskiego, razem z widzami Comparic24.tv mieliśmy okazję zadać spółce kilka pytań.

Noctiluca: lider technologii OLED

Noctiluca jest polską spółką technologiczną z siedzibą w Toruniu, która notowana jest na warszawskim parkiecie NewConnect. Spółka projektuje i produkuje emitery OLED. To związki chemiczne, które emitują światło po aplikacji ładunku elektrycznego.

– Ten komponent jest kluczową częścią każdego wyświetlacza OLED i określa jego parametry, takie jak kolor, kontrast czy trwałość. Obecnie topowe telewizory zawierają wyświetlacze OLED, (…) większość innowacyjnych produktów w technologii wyświetlania zmierza w kierunku technologii OLED. – czytamy na stronie internetowej spółki.

Spółka zadebiutowała na warszawskim parkiecie 12 kwietnia tego roku. W dniu debiutu akcje spółki podrożały o 17,8%, co w okresie bessy na polskim rynku jest warte dostrzeżenia. Cena akcji spółki w momencie debiutu wynosiła 33 zł, a obecnie jest to już około 130 zł.

– Debiut spółki odbył się w kwietniu, więc pół roku temu. Spółka zanotowała duży wzrost wartości: z 10 do prawie 35 mln dol. To oczywiście cieszy, ale jeszcze nas nie zadowala. Wierzymy, że nasze dalsze działania wpłyną, że różnica między kapitalizacją Noctiluci, a tym jak są wyceniane obecnie spółki konkurencyjne (…), będzie coraz mniejsza. – stwierdził Krzysztof Czaplicki, członek zarządu spółki Noctiluca S.A. w rozmowie na antenie Comparic24.tv

Noctiluca S.A.: kapitalizacja spółki wzrosła 3-krotnie w 5 miesięcy
Kurs akcji Noctiluca S.A. Źródło: tradingview.com

Jego zdaniem, firma ma jeszcze bardzo duży potencjał do wzrostu.

– To co się działo i co się dzieje aktualnie to widzimy, że naszą technologią interesują się najwięksi gracze na świecie: LG Display, czy japoński koncerny chemiczny, z którymi jesteśmy na różnych etapach współpracy. Na tym etapie testowane są nasze emitery. Do tego grona w ostatnim czasie dołączył lider produkcji zegarków produkujący także smartwatche oraz producent elektroniki użytkowej z USA.

XTB

W trakcie czatu inwestorskiego na antenie Comparic24.tv, prezes spółki odpowiedział na pytania zadawane przez widzów. Nagranie z wywiadu dostępne jest pod tym odnośnikiem, a także u góry artykułu:

Czat inwestorski z prezesem Noctiluca S.A.

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułEsotiq & Henderson:Cel na kolejne kw. br. i 2023 – utrzymanie lub zwięszkanie marży brutto
Następny artykułMechanizmy uzależnienia w tradingu – psychologia inwestowania
Redaktor Comparic24.tv oraz Comparic.pl. Autor publikacji naukowych ekonomii oraz organizator wydarzeń ekonomicznych, m.in. corocznego Kongresu Invest Cuffs. Przedsiębiorca, z rynkami związany od 2017 roku. Ceni inwestowanie w wartość.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here