Naga MarketsPo wczorajszym, bardzo emocjonującym dniu, noc przynosi uspokojenie. EUR/USD jest w okolicy 1,1072 i utrzymuje wczorajsze odbicie z okolic 1,0930. Żadna z walut G-10 nie zmienia wartości względem dolara o więcej niż 0,1 proc. Nastroje są raczej dobre, gdyż Donald Trump wczoraj nie wykluczył zawarcia tymczasowej umowy handlowej jednocześnie podkreślając, że preferowałby umowę ostateczną.

  • Warto odnotować przede wszystkim utrzymanie się USD/JPY ponad 108,00. Para osiąga najwyższą stopę zwrotu od stycznia tego roku. AUD/USD i NZD/USD nadal nie są w stanie wykorzystać dobrych nastrojów do wiarygodnego wyjścia na nowe maksima. Długie cienie wczorajszej świecy dziennej w notowaniach NZD/USD utwierdzają nas w negatywnym nastawieniu do kiwi.
  • Kontrakty na amerykańskie indeksy flirtują z historycznymi szczytami. Futures na S&P500 jest przy 3013 pkt i rośnie dziś 0,3 proc. Kontrakt na DAX nie może natomiast trwale wyjść nad 12450 pkt i jest obecnie kilkanaście punktów poniżej tego poziomu. W Azji główne indeksy notują na rynku kasowym zwyżki rzędu 0,5-1 proc.
  • Kurs złota cofnął się pod 1500 USD za uncję a notowania ropy WTI po załamaniu z dwóch ostatnich dni nieśmiało próbują wykaraskać się nad 55 USD za baryłkę. Warto zwrócić też uwagę na odbicie soi po raporcie WASDE. Spadek areału upraw z około 90 milionów akrów w dwóch poprzednich sezonach do nieco ponad 75 milionów akrów (ze względu na wojny handlowe) połączony z rewizją w dół oczekiwań względem plonów wywindował notowania o 3,5 proc. Dziś rano za buszel płaci się 895 centów.
Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here