Naga MarketsZgodnie z raportem wydanym 19 czerwca br. Noble Securities zmienił swoją rekomendację dla PKP Cargo z „redukuj” na „akumuluj” oraz wycena jest podniesiona z poziomu 45,2 zł i prognozowana na docelowy poziom 53,1 zł. Z kolei rekomendacja dla Elektrobudowy została na niezmienionym „trzymaj”, jednakże Noble Securities obniżył cenę docelową dla tych akcji z 83,8 zł do 74,6 zł.


PKP Cargo

Noble w swoim raporcie informuje: „Bardzo dobra koniunktura na rynku przewozów kolejowych (wzrost wolumenów oraz stawek frachtu) skłoniła nas do rewizji prognoz finansowych i podniesienia wyceny. Dodatkowo spadek kursu akcji PKP Cargo o 20 proc. względem naszej poprzedniej wyceny zwiększył atrakcyjność inwestycyjną spółki”

Z kolei jako zagrożenia analitycy wskazują: “Wysoki udział kosztów stałych (koszty pracownicze, rosnący potencjał przewozowy – tabor) w przypadku załamania koniunktury byłby elementem silnie ciążącym na wynikach PKP Cargo” 

Prognozy Noble Securities wyglądają następująco:

Przychody:

  • 2018 r. 4.951 mln zł,
  • 2019 r. wzrost do 5.266 mln zł.

Zysk netto:

  • 2018 r. 163 mln zł,
  • 2019 r. wzrost do 215 mln zł.

 

Zobacz również: Elektrobudowa – zagrożenia z zewnątrz – analiza na zamówienie

Elektrobudowa

Z dokumentu możemy przeczytać opinię analityków: „Pod koniec maja spółka dokonała istotnej rewizji w dół prognoz wyników finansowych, które na poziomie zysku netto okazały się być nawet poniżej naszych bardzo konserwatywnych prognoz. Tym samym materializuje się nasza teza inwestycyjna sprzed pół roku o presji na wyniki finansowe. Oczekujemy, że wyniki ustabilizują się na nowym niższym poziomie w tym i przyszłym roku”

Z drugiej strony z raportu wynika, iż spółka posiada bezpieczny bilans oraz generuje dodatnie przepływy z działalności operacyjnej jednakże zdaniem analityków to za mało, aby kurs spółki powrócił do silniejszych wzrostów.

Prognozy Noble Securities:

Przychody:

  • 2018 r. 839 mln zł,
  • 2019 r. wzrost do 847 mln zł.

Zysk netto:

  • 2018 r. 27 mln zł,
  • 2019 r. spadek do 25 mln zł.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułNotowania złota i srebra wróciły do normy
Następny artykułNajciekawsze setupy dnia – 25.06.2018
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here