Naga MarketsZgodnie z raportem datowanym na 6 sierpnia, analitycy Noble Securities wydali rekomendację fundamentalną dla spółki CD Projekt “trzymaj” . Natomiast cena docelowa w ich mniemaniu znajduje się na poziomie 213,20 zł za akcję. NS zakłada w tym roku nieco gorsze wyniki spółki: przychód na poziomie 441 mln zł (-5%. rdr), EBIT 171 mln zł (-29% rdr) i zysk netto 145 mln zł (-28% rdr).


Autor raportu, Kamil Jędrej zauważa, iż długo oczekiwana premiera gry Cyberpunk 2077 będzie miała miejsce dopiero pod koniec 2019 roku. W raporcie napisano:

Te artykuły również Cię zainteresują
“Taki jest bazowy scenariusz, który zastosowaliśmy w naszym modelu. Uważamy, że ten termin jest wciąż realny, choć widzimy ryzyko, że będzie to dopiero w 2020 roku”

“Zapowiedziany na ostatnich targach E3 Cyberpunk został uznany za najlepszą grę prezentowaną na targach. Zakładamy, że nowy tytuł znacznie przebije W3 pod względem liczby sprzedanych kopii. Oczekiwania co do nowej produkcji spółki są bardzo wysokie i uważamy, że obecna cena dyskontuje już jej bardzo duży sukces komercyjny. Wznawiamy rekomendację dla spółki, wyznaczając cenę docelową na poziomie 213,2 zł na akcję oraz rekomendację “trzymaj””

“Raport za Q1 wspiera nasze założenie. W br. jedynym czynnikiem mogącym poprawić przychody będzie premiera kampanii Wojna Krwi oraz wyjście Gwinta z wersji beta – dopiero w Q4. Nie zrekompensuje to jednak naszym zdaniem spadku przychodów w ujęciu rocznym. Zyski w naszej opinii, spadną jeszcze bardziej. Bieżące wyniki nie mają jednak wpływu na wycenę spółki. Uważamy, że rynek w całości swoją uwagę poświęca CP 2077” – dodano.

Raport sporządzono przy kursie 197,40 zł.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here