Naga MarketsCiech S.A. to polskie przedsiębiorstwo handlowo-produkcyjne w branży chemicznej. Skupiona wokół Ciech grupa kapitałowa jest jedynym w Polsce i drugim w Europie producentem sody. Posiada zakłady produkcyjne w Polsce, Niemczech i Rumunii. Od lutego 2005 roku Ciech jest notowany na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Noble Securities wydało rekomendację „kupuj” dla akcji Ciecha z ceną docelową 72,2 zł. Jednocześnie grupa analityków, że trend spadkowy na cenie sody w Europie zostanie w niedługim czasie odwrócony.


Zobacz również: Ciech – przeszkadza otoczenia sektora chemicznego – analiza na zamówienie

Analitycy prognozują zysk netto przypisany akcjonariuszom jednostki dominującej Ciechu na poziomie 336 mln zł. W kolejnym roku ma wynieść 339 mln zł, a w 2020 wzrośnie do 397 mln zł.

– Wysoki popyt na sodę w Europie i spodziewany wzrost jej cen w kontraktach od 2019 roku, otwarcia nowych fabryk szkła w Polsce, kluczowe inwestycje w produkty wysokomarżowe, zwiększenie mocy produkcyjnych oraz przejęcie Proplan, który zdywersyfikuje geograficznie sprzedaż Grupy, a także relatywnie niska wycena rynkowa to główne powody, które naszym zadaniem przesądzają za wydaniem rekomendacji KUPUJ z ceną docelową 72,20 zł – czytamy w raporcie.

W ocenie Noble Securities czwarty kwartał jest dobrym momentem na zakup akcji Ciechu, gdyż przez ostatnie miesiące notowania pozostawały pod silną presją sprzedających. Oczekują wzrostu przychodów, oddawania nowych inwestycji oraz rozpoczęcia stabilizacji na rynku surowców energetycznych. Pozytywne czynniki powinny wspierać wycenę akcji spółki.

– Dodatkową szansą dla Ciechu stanie się zwiększenie zapotrzebowania na sodę po 2019 roku po otwarciu dwóch nowych fabryk szkła w Polsce o szacowanym rocznym popycie ok. 100 tys. t sody – dodano w raporcie.

Zobacz również: Zapiski giełdowego spekulanta: Grupa Kęty – czekamy na nowe maksima

Raport sporządzono przy kursie akcji Ciech S.A.  47,70 złConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here