Naga MarketsW trakcie czwartkowej sesji informowaliśmy już o jednej rekomendacji dla Apatora, wydanej przez PKO BP („trzymaj” z ceną docelową na 30 zł). Pozytywniejsze spojrzenie prezentuje Noble Securities zalecając „kupuj” i cenę docelową 33,80 zł. Rekomendację kupna (z obniżeniem docelowej ceny) dom maklerski wydał również dla Eurocash.


Apator – cena w górę z 31,70 do 33,80 zł

“Oczekujemy poprawy rentowności w 2018 r. wynikającej przede wszystkim z lepszego miksu produktowego w segmencie opomiarowania i zakończenia restrukturyzacji w obszarze systemów sieciowych (brak one-offów)” – napisano w rekomendacji.

Notowania APT dzięki TradingView

Wartość akcji została oszacowana metodą DCF oraz porównawczą, co po zważeniu powyższych dało 9-miesięczny pułap docelowy na wspomnianym 33,80 zł.

Eurocash – cena w dół z 48,10 do 37,50 zł

“W dalszym ciągu podtrzymujemy tezę, że obecne trudności w spółce mają charakter przejściowy i zakładamy, że spółka odpowiednio je zaadresuje. Wydaje się, że w kontekście trudności ze wzrostem sprzedaży organicznie spółka skupi się na ograniczeniu kosztów” – napisano w rekomendacji.

Notowania EUR dzięki TradingView

“Wśród potencjalnych zagrożeń widzimy silniejszą od zakładanej presję w obszarze hurtu niezależnego związaną ze strukturalnymi zmianami na rynku dystrybucji w Polsce oraz wolniejsze dochodzenie do zakładanej rentowności w obszarze detalu, jak również ograniczenie handlu w niedzielę” – czytamy w dalszej części raportu.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here