Naga MarketsW raporcie datowanym na 30 lipca, analitycy Noble Securities zdecydowali się obniżyć cenę docelową dla akcji spółki Budimex z poziomu 181,1 zł do 106,4 zł utrzymując przy tym rekomendację „redukuj”.

“Wyniki półrocza przyniosły materializację scenariusza, który wskazywaliśmy w poprzedniej rekomendacji – istotnego spadku marży w obszarze generalnego wykonawstwa. Ponieważ procesy w branży budowlanej mają swoją inercję wynikającą z okresów realizacji portfela zleceń, jest to w naszej opinii dopiero początek okresu pogorszenia wyników, który trwać może kilka kwartałów” – podaje Noble Securities w zaktualizowanej rekomendacji.

Nowa cena docelowa pokrywa się niemal z minimami rozrysowanymi na początku miesiąca, kiedy to wykres testował najniższe poziomy od pięciu lat:

Podobną rekomendację prezentował również DM BDM w połowie lipca. Budimex szacuje, że jego skonsolidowany zysk netto wyniósł 65 mln zł w II kw. 2018 r., co stanowi spadek o 45 mln zł (41%) r/r, podała spółka.

“Spadek skonsolidowanego wyniku netto wynika przede wszystkim ze spadku rentowności w segmencie budowlanym w efekcie wzrostu cen materiałów i usług podwykonawczych oraz braku odpowiedniej indeksacji cen przez zamawiających, jak również istotnego wzrostu kosztów logistyki na kontraktach infrastrukturalnych” – czytamy w komunikacie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here