Naga MarketsNoble Securities podwyższa swoją rekomendację dla spółki.

Zgodnie z raportem datowanym na 23 sierpnia, Noble Securities podniósł cenę docelową dla PKP Cargo do 62,7 zł z 53,1 zł, jednocześnie zmieniając rekomendację na „kupuj” z poziomu „akumuluj”. Analitycy Noble Securities oczekują, iż EBITDA wyniesie 915 mln zł w 2018 roku, a w 2019 r. ma wzrosnąć do 1,05 mld zł. Z kolei zysk netto ma wynieść odpowiednio w 2018 i 2019 roku 218 mln zł i 285 mln zł.


Zobacz również: DM BDM podnosi rekomendację dla Ciechu

Autor raportu, Michał Sztabler zauważa, iż możliwa jest wypłata dywidendy z zysku w 2018 roku, lecz oczekiwana jest na niskim poziomie. Wg. Noble Securities jednym z głównych ryzyk pozostają koszta stałe, które w przypadku załamania koniunktury bądź przeinwestowania mogą przysporzyć spółce wiele problemów. W raporcie napisano:

Te artykuły również Cię zainteresują
“Dobre wyniki za pierwsze półrocze 2018 roku grupy PKP Cargo potwierdziły nasze wcześniejsze założenia, wskazując na zdecydowaną poprawę efektywności i rentowności biznesu. Pozytywnym zaskoczeniem jest dynamiczny wzrost jednostkowych stawek frachtu. Wzrost kosztów dotyczył przede wszystkim pozycji zmiennych (energia i paliwo, najem wagonów, dostęp infrastruktury. “W efekcie tych zmian podnieśliśmy prognozowaną na lata 2018-19 EBITDA o 10 proc., a zysk netto o ok. 30-45 proc.”

Spółka ma naszym zdaniem możliwość dzielenia się zyskiem z akcjonariuszami. Biorąc jednak pod uwagę wciąż wysokie zadłużenie, plany inwestycyjne na kolejne lata oraz możliwe przejęcia innych podmiotów, inwestorzy raczej nie powinni liczyć na wysokie wypłaty. “Spadek wolumenu towarów transportowanych koleją sprowokowałby wojnę cenową na rynku (i spadek cen frachtu), co przy niskiej elastyczności kosztowej spółki skutkowałoby pogorszeniem wyników i płynności” – dodano.

Raport sporządzono przy kursie 49-50 zł za akcję.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here