Naga MarketsZgodnie z raportem datowanym na 31 sierpnia, Noble Securities podniósł cenę docelową dla Eurocashu do 24,8 zł z 23,2 zł, jednocześnie zmieniając rekomendację na „kupuj” z poziomu „trzymaj”. Analitycy Noble Securities zauważają zwiększenie potencjału wzrostowego spółki w najbliższych latach w związku z faktem, iż detal w 2018 roku pozostaje pod presją kosztową rebrandingu i konsolidacji.


Autor raportu, Krzysztof Radojewski spostrzegł, iż ostatni spadek kursu akcji spółki uatrakcyjnił jej wycenę. Analityk zakłada również poprawę wyników Eurocashu w roku bieżącym. W raporcie napisano:

Te artykuły również Cię zainteresują
– Wyniki za drugi kwartał 2018 roku były zgodne z oczekiwaniami, a kolejne kwartały mogą przynieść efekt niskiej bazy, co powinno spółce pozwolić poprawić wyniki finansowe. Wydaje się, że na razie sytuacja hurtu została ustabilizowana, a systematyczna praca nad optymalizacją kosztową pozwoli utrzymać stabilne wyniki tego segmentu.

W opinii Noble Securities zysk EBITDA w 2018 roku ma wynieść 392 mln zł (7 procent mniej niż rynkowe oczekiwania), a w 2019 roku 424 mln zł. Z kolei zysk netto jest oczekiwany w latach 2018 i 2019 na poziomie kolejno 108 mln zł i 135 mln zł.

– Różnica w stosunku do konsensusu może w naszej opinii pochodzić z podejścia do szacowania wyników czwartego kwartału, kiedy historycznie Eurocash notował najwyższe marże. Biorąc pod uwagę ubiegłoroczny słaby wynik czwartego kwartału, podchodzimy konserwatywnie do szacowania potencjalnej poprawy marży w czwartym kwartale 2018 roku. Zakładamy, że w tym roku przyniesie on (segment hurtu – PAP) pewną poprawę, jednak nie wróci do poziomu z 2016 roku. W 2019 roku zakładamy stabilny wynik hurtu oraz poprawę w detalu (spółka szacuje, że w pierwszym kwartale 2018 roku koszty rebrandingu sieci łącznie pochłonęły ok. 20 mln zł) – podsumowali analitycy Noble Securities.

Zobacz również: Wraz ze spadkiem WIG spada sierpniowa aktywność inwestorów na GPW

Zgodnie z raportem głównym ryzykiem pozostaje wolniejsze dochodzenie do zakładanej rentowności w obszarze detalu oraz niekorzystne zmiany na rynku dystrybucji w Polsce.

stooq.plConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here